JPMorgan Analistleri ETH Fiyatının Çok Yüksek Olduğunu Düşünüyor!

İlayda Peker

Ethereum’un değeri, 4.600 doların üzerinde son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak JPMorgan’ın da içinde olduğu bazı analistler ETH fiyatının çok yüksek olduğunu düşünüyor. JPMorgan analistleri, piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin’in adil fiyatının aslında mevcut değerinden çok daha düşük olduğuna inanıyorlardı.

ETH Fiyatı Adil Fiyatı

JPMorgan, kripto para birimlerine odaklanan bir yayının ilk sayısını yayınladı. Yayın, firmanın kripto ve diğer dijital varlıklar konusundaki duruşunu gösteriyor ve firmaya ve pazardaki yatırımları nasıl gördüklerine dair bir pencere açıyor. Nikolaos Panigirzoglou, yeni yayının başında bulunuyor ve dijital varlıklar alanındaki bilgi ve uzmanlığını buraya taşıyor.

Panigirzoglou, başlangıçta dikkatini Ethereum’a odakladı. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi, analistten pek de cesaret verici olmayan yorumlar aldı. Panigirzoglou’ya göre, piyasadaki faydasına rağmen ETH aşırı değerlendi.

Panigirzoglou, ETH’nin değerinin aslında şu anki değerinden çok daha düşük olduğunu söyledi. Analist ETH’nin değerinin mevcut fiyat seviyelerinden %67 daha düşük olması gerektiğini savunuyor. Analistler, dijital varlığın, mevcut değerinden %67 daha düşük, yani 1.500 dolar olacak bir düşüş trendi başlatmasını beklediklerini ileri sürdüler.

ETH Neden Daha Düşük Olmalı?

Panigirzoglou, Ethereum‘un faaliyet gösterdiği alanda artan rekabetin bunun nedeni olduğunu açıkladı. Panigirzoglou, “Bu da, mevcut 4.100 dolar fiyatına bağlı olarak önümüzdeki yıllarda Ethereum ağ faaliyetindeki önemli artışın gerçekleşmeme riskini yaratıyor” dedi.

Buna ek olarak JPMorgan analistleri, Ethereum için olduğu gibi Bitcoin için de aynı düşüş eğilimine sahip değiller. Yapılan açıklamalara göre Bitcoin’in genel görünümüne yönelik olarak oldukça yükseliş eğiliminde oldukları görülüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ABD’de Adeta Bitcoin Savaşları Yaşanıyor: BTC Maaş Ödemeleri Çok Popüler

Sonraki Haber

Dijital Euro Çalışmaları Son Hız Devam Ediyor!

İlgili Haberler