ABD’de Adeta Bitcoin Savaşları Yaşanıyor: BTC Maaş Ödemeleri Çok Popüler

İlayda Peker

Kripto para endüstrisi vatandaşları etkilemek için yeni bir savaş alanı olarak kendisini gösteriyor. ABD’li politikacılar da gözle görülür şekilde artan oranda kripto para birimlerini benimsemeye başladı. İçinde bulunduğumuz haftada dört ABD’li belediye başkanı maaşlarını Bitcoin ile alacaklarını açıkladı.

Maaşlar Bitcoin İle Alınacak

Aslında bu savaş durumu Miami belediye başkanı Francis Suarez, bir sonraki maaşının tamamını Bitcoin olarak kabul edeceğini duyurmasıyla başladı. New York belediye başkanı seçilen Eric Adams, çıtayı daha da yükselterek ilk üç maaşını Bitcoin’de alacağını açıklayarak meydan okumaya dahil oldu.

İki belediye başkanını daha sonra Jackson City (TN) belediye başkanı Scott Conger takip etti. Conger Perşembe günü bir tweet’te, şehir yasaları Bitcoin‘i doğrudan kabul etmesini yasaklasa da, bir sonraki maaşını anında BTC’ye çevireceğini söyledi. Kripto ortamı geliştikçe, bu bölgelerdeki politikacıların kripto endüstrilerini bu alana yönlendirmek için adımlar attığı açıktır.

ABD’de Bitcoin Başkentleri Oluşuyor

Bu sektördeki işler hızla ilerlediği için kripto para birimlerine olan talepte ani bir artış var. Bloomberg, Linked In verilerine atıfta bulunarak, 2021’de kripto ile ilgili işe alımlarda New York, San Francisco ve Los Angeles’ın en büyük paya sahip olduğunu bildirdi. Bunu Miami ve Chicago gibi metropol alanlar takip ediyor.

İlginçtir bir şekilde endüstri New York’ta finans, San Francisco’da teknoloji ve Hollywood’da filmler gibi tek bir merkezde yoğunlaşmıyor. Anchorage Digital’in kurucu ortağı Diogo Monica, Bloomberg’e şunları söyledi:

Kripto şirketleri, çalışmalarının etik değerlerinin merkezsiz olmakla ilgili olduğu, teknolojinin bir versiyonudur. Bu, daha düşük vergilere, mükemmel altyapıya ve uluslararası bir havaalanına hızlı erişime sahip şehirler ve eyaletlerin tamamen uzaktan çalışmadan yararlanacağı anlamına geliyor.

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, sık sık şehri dünyanın kripto başkenti yapmaktan bahsediyordu. Suarez ABD’nin farklı bölgelerinin doğal olarak rekabet avantajına sahip olacağına inanıyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Uzman Analist Bitcoin’de Yükselişin Ne Zamana Kadar Devam Edeceğini Açıkladı!

Sonraki Haber

JPMorgan Analistleri ETH Fiyatının Çok Yüksek Olduğunu Düşünüyor!

İlgili Haberler