Joe Biden Görevdeki İlk Gününde Kritptolar Lehine Karar Verdi!

İlayda Peker

Dün, Joe Biden’ın ilk görev günüydü ve yeni başkan ilk görev gününde kişisel kripto para birimi cüzdanlarının düzenlenmesinin de içinde bulunduğu düzenleme önerilerini dondurdu.

Biden’den Pozitif Hamle

Yapılan açıklamalara göre Biden, Trump döneminde önerilen ve henüz incelenmesi bekleyen tüm kararları, kendi yönetimi gerekli incelemeleri yapana kadar dondurdu. Bu öneriler içinde kişisel kripto para cüzdanlarının düzenlenmesi ile ilgili öneri de bulunuyor.

Mali Suçları İnfaz Ağı (FinCEN) 18 Aralık’ta eski ABD Hazine Bakanı Mnuchin yönetiminde bir kural önerisi getirmişti. Bu öneriye göre bankalar ve para hizmeti işletmeleri, kişisel kripto para birimi cüzdanları ile yapılan işlemlerin ve konuyla ilgili müşterilerin raporlarını sunacak. Ayrıca gerekli kayıtların tutulması ve müşteri kimliği doğrulaması yapılmasını da sağlayacak.

Biden’ın attığı bu adım kripto para ekosisteminde övgüyle karşılandı. Compound’dan Jake Chervinsky konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Başkan Biden, daha fazla inceleme yapılana  kadar tüm ajans kural koyma çalışmalarını dondurdu. Bu, eski Bakan Mnuchin’in kişisel  cüzdanlar konusundaki önerisini de içeriyor. Çok mücadele ettik ve nefes alma ve dinlenme hakkını kazandık. Janet Yellen, Steve Mnuchin değil. Ben iyimserim.” ifadelerini kullandı.

Biden ve Kripto Paralar

Biden yönetiminin, kripto para birimleri için Trump yönetiminden daha iyi olup olmayacağı uzun zamandır tartışılan bir konuydu. Her ne kadar ABD Hazine Bakanlığı’nın başına kripto para birimlerini “yasadışı faaliyetler kullanılan ve engellenmesi gereken varlıklar” olarak gören Janet Yellen gelmiş olsa da kripto para alanındaki çoğu isim Biden yönetiminden umutlu görünüyor.

Örneğin Chervinsky, Yellen’ın Mnuchin’den daha açık görüşlü olduğunu ve kripto paraları araştırmaya istekli olacağını düşündüğünü dile getirdi.Total
16
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Analistler ve Yatırımcılar İddialı: Bitcoin (BTC) Boğası Daha Bitmedi!

Sonraki Haber

Bitcoin’i (BTC) Önümüzdeki Günlerde Ne Bekliyor?

İlgili Haberler