Japonya’da Kripto Para Düzenlemeleri: Yeni Şirketler Kripto Para ile Fon Artırabilecek

Bitcoin Haber

Japon hükümeti, yeni kurulan şirketlerin ve kripto para alanında hizmet veren start-up’ların, hisse senedi yerine kripto para varlıkları ile fon artırabilmesi için düzenlemeler yapmayı planlıyor. Bu çerçevede, Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), kripto varlıklarla ilgili vergi kanunlarını değiştirerek, yerel işletmelerin kripto varlıklarını vergiden muaf tutmayı hedefliyor.

Bu yeni düzenlemeler, özellikle Yatırım İşi Sınırlı Ortaklıkları (LPS) olarak bilinen bir fon kategorisine uygulanacak. Japonya, kripto varlıkları benimsemek konusunda birçok ülkenin gerisinde olmasına rağmen, bu durum son zamanlarda yapılan atılımlar ile değişmeye başladı.

FSA, 31 Ağustos’ta attığı adımla, kripto varlıklarla ilgili ilk düzenlemeyi gerçekleştirdi. Kripto varlıkla ilgili vergi kanunları değiştirilerek, yerel işletmelerin kripto para varlıklarının yıl sonu vergisinden muaf tutulması planlanıyor.

Başbakan Fumio Kishida, Webx konferansında yaptığı konuşmada, hükümetin Web3 endüstrisini teşvik etme konusundaki kararlılığını vurguladı. Ayrıca, Binance, dünyanın en büyük kripto para borsası, Ağustos ayında Japonya’daki faaliyetlerine yeniden başlayacağını duyurdu. Bu adım, şirketin Kasım 2022’de Japon borsa platformu Sakura Exchange Bitcoin‘i satın almasının ardından atıldı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasalarında Cardano (ADA) Coin’in Potansiyeli

Sonraki Haber

Solana Coin’in Fiyat Tahmini ve Yorumları

İlgili Haberler