Japonya Merkez Bankası Başkanı’ndan Bitcoin Eleştirisi

Mert Bahçe

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Bitcoin’e yönelik eleştirilerde bulundu. BTC olumsuz hava nedeniyle 2.000 dolar değer kaybetti.

Japonya Merkez Bankası’nın BTC Hakkında Görüşleri

Medyaya yansıyan son bilgilere göre Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, lider kripto paranın dalgalanması ile birlikte düşüşe geçen piyasayı eleştirdi.

Başkan Kuroda, FED, ECB ve BoE’nin Bitcoin’e yönelik eleştirilerine katıldığını aktardı. Başkan, Bitcoin yatırımının spekülatif ve varlığın volatilitesinin çok yüksek olduğunu belirtti. Kuroda, Bitcoin’in hiçbir zaman çözüm aracı olarak kullanılmadığını da sözlerine ekledi. Popüler Alman ekonomist Holger Zschaepitz, BoJ Başkanı’nın açıklamalarını Bitcoin’in toparlanma ivmesine darbe vurduğuna inanıyor.

BoJ Başkanı, Bitcoin’i eleştirirken ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell ve ECB Başkan Yardımcısı Luis de Guindos gibi isimlere katıldığını belirtti. Kuroda, kripto paraların gerçek bir yatırım olmadığına inanıyor.

Mayıs ayı başlarında İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, dijital varlıkların herhangi bir değerinin olmadığını ve yatırımcıların Bitcoin gibi kripto paralara yalnızca tüm fonlarını kaybetmeye hazır hissettiklerinde yatırım yapmalarını tavsiye etti.

Lider Kripto Para Bitcoin’de Son Durum

Lider kripto para birimi Bitcoin, mayıs ayını dalgalanmalarla geçirdi. Tesla’nın enerji eleştirisi, Çin’in kısıtlayıcı politikaları ve düşüşle birlikte gelen olumsuz hava dalgası kripto para piyasası amiral gemisinin rallisinin duraksamasına neden oldu. Bitcoin’in gerilemesi tüm piyasayı kızıla bürürken birçok altcoin kan kaybetti. Ancak bu kadar yoğun eleştirilere ve olumsuz hava yaratılma çabasına rağmen kripto paralar sanıldığı kadar dip seviyeyi görmedi. Bununla birlikte bazı altcoinler hali hazırda toparlanma evresine girmiş konumda. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla Bitcoin, 36.000 dolar seviyelerinden işlem görüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ripple, RippleWorks ve Binance 204 Milyon XRP İşlemi Gerçekleştirdi!

Sonraki Haber

Amerika’da İkinci Ethereum ETF Başvurusu Yapıldı

İlgili Haberler