Milyarder Yatırımcı Kripto Paralara Büyük Bir Yatırım Yapabileceğini Söyledi

İlayda Peker

Icahn Enterprises’ın kurucusu Carl Icahn, Bloomberg’e verdiği bir röportajda kripto para piyasasında 1,5 milyar dolarlık bir yatırım ile girmeye hazır olduğunu dile getirdi. Burada önemli olan nokta ise Icahn’ın geçtiğimiz yıllarda kripto para birimlerine karşı ciddi bir şüphe ile yaklaşması ve nihayetinde fikrini değiştirenler kervanına katılmış olması.

1,5 Milyar Dolarlık Yatırım

Icahn, Forbes’a göre net değeri 15,6 milyar dolar olan Trump yönetiminin eski danışmanı ve  bir yatırımcı. 2018’de yaptığı açıklamalarda Icahn CNBC’ye, kripto paranın “gülünç” olduğunu söylemiş ve “Belki onlar için çok yaşlıyım ama o şeylere dokunmam” sözlerini kullanmıştı.

Ancak 26 Mayıs’ta konuşan Icahn, şu anda büyük bir yatırım yapmayı düşündüğünü dile getirdi. Icahn, piyasaya sadece birkaç token alarak girmeyeceğini dile getirdi ve tam olarak söylemeyeceğini belirtse de 1,5 milyar dolar gibi büyük bir yatırım yapabileceğinin sinyallerini verdi.

Kriptolarla İlgili Fikirlerini Değiştirenler

Icahn, geçtiğimiz 12 ay içinde kripto parayla ilgili görüşlerini değiştiren ve giderek büyüyen milyarderler listesine katılıyor. Icahn, hangi kripto para birimleri ile ilgilendiği sorulduğunda ise çok açık vermedi ve şu sözleri kullandı:

Bugün piyasada bulunan kripto para birimlerinin çoğu hayatta kalmayacak, ancak kripto para biriminin şu veya bu şekilde artık kalıcı olduğuna inanıyoruz. Açık olmak gerekirse, hiç bir kripto para birimi satın almadık, ancak üzerinde çalışıyoruz.

Bunlara ek olarak Icahn, bir değer deposu olarak hizmet vermeyen kripto para birimlerinin hemen hepsinin piyasadan silineceğini düşünüyor.

Icahn Çoktan Yatırım Yapmış Olabilir Mi?

Bazı isimler, Icahn’ın çoktan yatırım yapmış olabileceğini ve bu sebeple son açıklamalarını dile getirmiş olabileceğini ifade ediyor.

Örneğin; kripto yatırım şirketi Mythos Capital and Bankless’ın kurucusu Ryan Adams, Twitter’da yaptığı açıklamalarda, “Carl Icahn daha önce bir milyar dolarlık ETH ve BTC satın almadıysa, neden bir milyar dolarlık ETH ve BTC almak üzere olduğunu açıklasın?” sözlerini kullandı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Stablecoin Toplam Arzı 100 Milyar Dolar Seviyesini Aştı

Sonraki Haber

Hong Kong Halkı, Sansürleri Önlemek İçin Blockchain Kullanıyor

İlgili Haberler