Japon Kripto Para Borsası Hack Saldırısına Uğradı!

İlayda Peker

Zaman zaman kripto para borsalarının kötü niyetli kişilerin saldırısına uğradıklarını duyuyoruz. Son olarak bir Japon kripto para borsası bilgisayar korsanlarının hedefi oldu ve borsada para yatırma/çekme işlemleri askıya alındı.

Liquid Saldırıya Uğradı

Japonya’da düzenlenmiş bir kripto borsası olan Liquid, sıcak cüzdanlarının bir güvenlik ihlali nedeniyle saldırıya uğradığını ve bu sebeple varlık yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldığını açıkladı.

Firma Perşembe sabahı Twitter üzerinden yaptığı bir açıklama ile sıcak cüzdanlarının saldırıya uğradığını ve ve tüm varlıkların soğuk cüzdanlara taşındığını dile getirdi. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda borsa, şu anda detaylı araştırmaların yapıldığını ve sürekli olarak bilgi güncellemelerinin yapılacağını ifade etti.

Bunlara ek olarak bir Twitter gönderisinde Liquid, kötü niyetli kişiler ile bağlantılı olan Bitcoin, Ethereum, Tron ve XRP olmak üzere 4 adres paylaştı. Ancak Liquid, tam olarak ne kadar varlığın çalındığına ilişkin henüz net açıklamalar yapmadı.

Saldırının Maliyeti

Yine de on-chain veri akışına göre, toplamda dört adres, hepsi saatler önce başlatılan işlemlerle 80 milyon dolardan fazla kripto varlık işlemi gerçekleştirdi. Elde edilen bilgilere göre Bitcoin adresi, birden fazla işlemde ama sadece iki gönderen adresten 4.7 milyon dolar değerinde 106 BTC aldı. Ethereum adresi, son yedi saat içinde 69 milyon dolar değerinde ETH ve çeşitli ERC-20 token’ları aldı.

Öte yandan Tron ve XRP adreslerindeki varlıklar, toplamda 10 milyon doların üzerine çıktı. Ayrıca hack girişiminin ardından Bitcoin fiyatında da bir miktar geri çekilme olduğu ve fiyatın 45.000 dolar altına sarktığı görülüyor.

Her ne kadar doğrudan hack girişimi ile ilgili olmasa da BTC fiyatında yaşanan düşüş, Liquid tarafından da tetiklenmiş olabilir.Total
5
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ukrayna Dijital Para Birimi İçin Yeni Bir Pilot Uygulama Planlıyor!

Sonraki Haber

Dünya Kripto Paralara Adapte Oluyor: Geçen Yıla Göre %880 Artış Var!

İlgili Haberler