Bitcoin (BTC) İçin Olası Düşüş ve Yükseliş Senaryosu

İlayda Peker

Son haftalarda Bitcoin fiyatında volatil hareketler yaşanırken analistlerin BTC fiyat tahminleri de yeniden şekilleniyor. Bu noktada analistler lider kripto para biriminin bir süre düşüş grafiği çizebileceğini ifade ediyor.

Bitcoin’de Düşüş Senaryosu

Bitcoin (BTC) fiyatı 48.000 dolarlık direnci kıramadı ve şu anda bir düzeltme grafiği çiziyor. Bitcoin’in 46.500 dolarlık desteği kırması ise fiyatın 45.000 dolar altını görmesine sebep oldu. Bitcoin’in 45.000 dolarlık fiyatın altına inmesi 100 saatlik basit hareketli ortalamanın da aşağı yönlü kırılmasına sebep oldu.

Yazının kaleme alındığı an itibari ile BTC fiyatı 45.300 dolar bandında seyrediyor. Yani boğaların 45.000 dolar bandında ciddi bir tepki verdiği ve alımların arttığı ifade edilebilir.

Analistlerin açıklamalarına göre eğer Bitcoin 45.000 dolarlık bölgede kalamazsa ve altına bir kırılma yaşanırsa burada ilk destek 44.400 dolar bölgesinde bulunuyor. 44.400 doların altına bir düşüş ise 43.000 dolarlık fiyat seviyelerinin görülmesine sebep olabilir.

Bu noktada analistlerin büyük çoğunluğu genel eğilimin artış yönünde olduğunu ancak düzeltmenin 40.000 dolara kadar derinleşebileceğini ifade ediyor. Uzman isimler yatırımcıları böyle bir düşüş yaşanması halinde sakin kalmaya ve zararına satış yapmamaya davet ediyor.

Bitcoin’de Yükseliş Ne Zaman Başlar?

Yeni bir yükseliş öncesinde analistler BTC’nin bir süre konsolide olabileceğini ve yukarıda da belirttiğimiz gibi düşüşlerin yaşanabileceğini ifade ediyor. Eğer BTC 45.000 dolar üzerinde kalırsa ve boğalar yeniden kontrolü ele alırsa 45.500 ve ardından 46.500 dolarlık dirençlere doğru artış başlayabilir.

46.500 dolar bandında yaşanacak bir konsolidasyondan sonra ise psikolojik direnç olan 50.000 dolar doğru artış yaşanabileceği düşünülüyor. Ancak yine de yatırımcıların temkinli olmasında ve gerekli araştırmalar sonrasında pozisyon almasında fayda bulunuyor.Total
9
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Fidelity, Kripto Paralar Konusunda Önemli Hedeflere Sahip!

Sonraki Haber

Çin’den Kriptolarla İlgili Yeni Hamle: 11 Firma Kapatıldı Mı?

İlgili Haberler