Jack Dorsey’den Önemli Adım: Kripto Paralardaki Yasal Süreçler İçin Fon Oluşturuluyor!

İlayda Peker

Elde edilen son bilgilere göre eski Twitter patronu Jack Dorsey, Bitcoin (BTC) geliştiricilerini davalara karşı savunmaya yardımcı olacak yeni bir fon başlatacağını açıkladı.

Bitcoin Davalarında Yardım Fonu

12 Ocak’ta geliştiricilere gönderilen bir e-postada Dorsey, açık kaynak topluluğunu “özellikle yasal baskıya duyarlı” bir topluluk olarak nitelendirdi. Yapılan açıklamalara göre, Craig Wright’ın Tulip Trading Limited şirketi tarafından Bitcoin geliştiricilerine, “güvenlik görevinin ihlali” sebebiyle açılan bir dava üzerine bu karar alındı. Ayrıca açıklamalarda fonun, dışarıdan danışmanlar için finansman sağlayacağı da belirtildi.

Gönderilen e-mail’de konuyla ilgili olarak “Tepki olarak, geliştiricileri savunmaya yardımcı olmak için koordineli ve resmi bir yanıt öneriyoruz” sözleri kullanıldı.

Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Bitcoin Legal Defence Fund geliştiricilere, çalışmalarını kesintiye uğratabilecek yasal anlaşmazlıklarda yardımcı olmayı hedefleyecek.

Yapılan açıklamalara göre fon bunu, savunma danışmanlarının atanmasına yardımcı olarak, savunma stratejileri geliştirerek ve yasal belgeleri hazırlayarak yapacak. Ayrıca bu hizmet,  Bitcoin tabanlı projelerin geliştiricileri için ücretsiz olacak.

Fon, başlangıçta, kaynaklarını tahsis etmekten sorumlu bir kurulla birlikte gönüllüler ve yarı zamanlı avukatlar tarafından yönetilecek. E-mail’de yapılan açıklamalara göre bu kurul, Dorsey, Chaincode Labs kurucu ortağı Alex Morcos ve akademisyen Martin White tarafından oluşturuluyor.

Jack Dorsey ise konuyla ilgili açıklamalarında, “Şu anda fon, operasyonları için ek para toplamayı amaçlamıyor ancak daha fazla yasal işlem için veya personel için ödeme yapmak gerekirse, yönetim kurulunun talimatıyla bu da yapılacak” sözlerini kullandı.Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Fiyatı Yeniden 43.000 Doları Aştı! Kısa ve Orta Vadeli Beklentiler!

Sonraki Haber

Önde Gelen Kripto Para Borsası, Shiba Inu’yu Listeledi

İlgili Haberler