Instagram İçin Kripto Güncellemesi! Bu Altcoin Yükselişe Geçti!

Fatih Uçar

1 milyar aktif kullanıcı sayısıyla en büyük sosyal medya uygulamalarından olan Instagram için büyük kripto güncellemesi duyuruldu. Tüm dünyanın saatlerini harcadığı popüler uygulamada artık NFT desteği olacak. Ayrıca Meta popüler bazı blockchainlerin destekleneceğini de açıkladı. Peki yatırımcıları neler bekliyor? Flow neden yükseliyor?

Instagram İçin Kripto Güncellemesi

Bugün yapılan duyuruya göre Mark Zuckerberg liderliğindeki şirket, Afrika, Asya-Pasifik, Orta Doğu ve Amerika’daki 100 ülkede NFT desteği sağlayacak. Bu, Coinbase Cüzdan ve Dapper ile cüzdan bağlantıları için desteğin yanı sıra blockchaininde basılan dijital koleksiyonları yayınlama yeteneğini de içerir. İlk sunum, popüler sosyal medya uygulaması Instagram’ı hedefliyor. Şirket, güncellenmiş gönderisinde, bir NFT yayınlamak için dijital cüzdanlarını Instagram’a bağlamanız gerektiğini söyledi. Rainbow, MetaMask, Trust Wallet, Coinbase Wallet ve Dapper Wallet ile üçüncü taraf cüzdan entegrasyonları çok kısa süre içinde tamamlanacak.

Aşağıdaki ağlarda bulunan NFT’ler Instagram da kullanılabilir olacak.

  • Ethereum
  • Polygon
  • Flow

NFT paylaşımı için herhangi bir komisyon veya ek ücret de talep edilmeyecek.

Flow Neden Yükseliyor?

Flow Token, ağ katılımı, işlemler ve yönetişim görevleri üstlenir. Önemli ekosistem ortakları arasında Warner Music, Ubisoft, Ulusal Basketbol Birliği, Ultimate Fighting Championship, Animoca Brands, Circle, Binance, OpenSea ve şimdi Meta yer alıyor. Haberin ardından altcoinin fiyatı %40 artarak 2,78 dolara tırmandı. Altcoinin işlem hacmi ise son 24 saatte %1077 artış gösterdi. Piyasa değeri yazı hazırlandığı sırada %30 artarak 2,6 milyar dolara ulaşan altcoin 29’uncu sıraya yükseldi.

Bu etkileyici yükselişe rağmen Flow henüz ATH seviyesine yaklaşabilmiş değil. 5 Nisan 2021 tarihinde 46,16 dolara kadar tırmanan altcoin bugün tepe seviyesinin %94 altında alıcı buluyor. Haziran çöküşünde 1,17 dolar seviyesine kadar düşen Flow yaklaşık 2 ayda %118 artış yaşamıştı. Birkaç gün önce de ROSE, Meta ile yaptığı iş birliği sebebiyle çift haneli artış yaşamıştı. Yatırımcıların haber odaklı gelen toparlanmalardan sonra olası düşüşlere hazırlıklı olması gerekir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum, Merge ve Bitcoin: Birleşme Kurumsal Yatırımı Artırabilir Mi?

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Konsolide Oluyor: Düşüş ve Yükseliş Senaryosu

İlgili Haberler