Instagram Başkanı Adam Mosseri: “NFT’lerin Yükseleceğine İnanıyorum”

Bitcoin Haber

Instagram, ilk kez 4 Ekim’de İçerik Oluşturucular İçin İnovasyon Zirvesi düzenledi. Zirvede, markalaşma, Instagram araçlarının optimizasyonu ve son teknolojik yenilikler konuşulurken, Instagram Başkanı Adam Mosseri, NFT‘lerin yükseleceğine inandığını belirtti.

Mart 2023’te Ethereum tabanlı NFT’ler için desteğini sona erdireceğini açıklayan Instagram’ın bu kararı büyük şaşkınlığa yol açmıştı. Mosseri, Instagram’ın NFT desteğine son vermesine rağmen NFT’lerle ilgili olumlu görüşünü, bunu içerik oluşturucular için anlamlı bir gelir kaynağı olarak gördüğünü ve her yerde risklerin çok yüksek olduğu için geri çekildiğini belirterek açıkladı.

İnovasyon Zirvesi’nin açılış konuşmacıları arasında Instagram’ın başındaki Adam Mosseri, Dave Krugman ve Larissa Gargaro’nun yanı sıra fotoğraf, film, teknoloji ve yapay zeka gibi birçok alanın önde gelen isimleri yer aldı.

Mosseri, NFT’lerin yanında yapay zeka konusunu da ele aldı ve özellikle influencer’lar için yapay zekanın potansiyeline değindi. İçerik oluşturucularının çıkarlarına uygun doğru platformlar ve araçlar seçiminde yaşadıkları sorunları tartıştı ve içerik üreticilerine bir yapay zeka versiyonunuzun olmasını ister miydiniz gibi ilgi çekici bir soru yöneltti.

Mosseri, içerik üreticilerine yapay zeka sohbet robotlarının ya da yapay zekanın bireyler için çalışması fikrinin ne kadar ilginç ve derin olabileceğini de ifade etti. Ayrıca Meta’nın birkaç ay önce yaptığı bir duyuruda sosyal medya platformlarında etkileşimi artırmak için farklı kişiliklere sahip yapay zeka destekli sohbet robotlarını piyasaya süreceğini açıklamasına da değindi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’in Alım Gücü, Yumurta ve ABD Enflasyonu Üzerine İlgi Çekici Veriler

Sonraki Haber

Kraken, Hollanda Merkezli Kripto Ticaret Platformu Coin Meester’i Satın Alıyor

İlgili Haberler