IMF, Kripto Para Açıklaması! Bitcoin (BTC) Kısa Vadeli Tahminler!

Fatih Uçar

Paskalya’dan sonraki ilk seansta ABD borsaları açılırken Bitcoin yeniden 41.000 doların üzerine çıktı. Bugün en yüksek 41.760 doları gören BTC yazı hazırlandığı sırada 41.300 dolardan alıcı buluyor. Son toparlanma özelikle altcoinlerde büyük bir rahatlamayı da beraberinde getirdi. SAND yeniden 3 dolara ulaştı ve Ethereum 3.100 dolar seviyelerini zorluyor.

Bitcoin (BTC) Kısa Vadeli Tahminler

Tatil dönemi boyunca kasvetli seyreden Bitcoin fiyatı altının günler önce elde ettiği kazanımları taklide başladı. Bununla birlikte, BTC için devam eden potansiyel bir ters rüzgarda gücünü artırmaya devam ediyor. ABD doları para birimi endeksi (DXY), analistlerin daha önce bir sonraki hareketinin kripto için bir kırılma anı olacağını tahmin etmesiyle, 100’ün üzerinde kaldı.

Kripto duyarlılığı “aşırı korkudan” çıktı ve yatırımcılar alım yönlü pozisyonlarını artırdı. Bu arada borsada nadir görülen bir boğa bayrağında S&P 500, 19 Nisan’da BTC fiyat artışlarını tarihsel olarak teşvik eden bir dip sinyali yayınladı.

Hareket, üç haftalık grafikte stokastik göreli güç endeksini (RSI) içeriyor. Yazılım firması XOR Strategy’nin CEO’su Aurélien Ohayon, performansın tekrarlanması gerektiği sonucuna vardı. Bitcoin’in kendi RSI grafiği de benzer şekilde pozitif performans için hazırlanmış görünüyordu. Günlük zaman dilimlerinde RSI, 2022 boyunca bir yükseliş onayı olan 14 günlük hareketli ortalamanın üzerine tırmanarak 44,7’de kaldı.

IMF, Kripto Para Açıklaması

Küresel finansal sistemin en büyük aktörlerinden olan IMF kripto paralarla ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Uluslararası Para Fonu (IMF), Ukrayna’daki savaşın yaptırımlardan kaçınma konusundaki endişeleri artırmaya devam ettiği için, hükümetlerin geleneksel varlıkların yanı sıra kripto üzerinde sermaye kontrolleri uygulama gücüne sahip olmalarını sağlamaları gerektiğini söyledi.

IMF bir finansal istikrar raporunda, “Bitcoin gibi para birimleri resmi olarak finansal varlık veya döviz olarak sayılmasa bile, döviz ve sermaye akışı yönetimi önlemlerine ilişkin yasalar ve düzenlemeler, kripto varlıkları kapsayacak şekilde gözden geçirilmeli ve gerekirse değiştirilmelidir” dedi. Rapor bugün yayınlandı.

IMF, kripto borsalarında büyük ruble transferleri yapmanın “pratik” olduğunu kabul etse de, yaptırımlardan kaçmak isteyenlerin bazılarının daha az titiz sağlayıcılara yönelebileceği veya mikserler gibi diğer gizlilik tekniklerini kullanabileceği konusunda uyarıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Milyarder Yatırımcıdan Solana’ya (SOL) Övgü!

Sonraki Haber

Ethereum Teknik Analizi: ETH’da Yön Neresi Olacak?

İlgili Haberler