İlk Defa Bir Ülke Kendi Kripto Para Biriminde Airdrop Düzenleyecek!

İlayda Peker

Ukrayna, resmi Twitter hesabı aracılığıyla Çarşamba günü yaptığı açıklamada, resmi kripto adreslerine bağışta bulunan kişilere bir airdrop düzenleyeceğini dile getirdi.

Ukrayna’dan Airdrop Haberi!

Şu anda oldukça zor günler geçiren Ukrayna’ya kripto ekosisteminden büyük destek geldiğini rahatlıkla ifade edebiliriz. Ukrayna da bu duruma tepkisiz kalmayarak resmi kripto para adresleri oluşturdu ve bu adresler aracılığı ile yardımları kabul etmeye başladı.

Yapılan son açıklamalar da ise airdrop’un resmi olarak onaylandığı ve anlık görüntülerin 3 Mart’ta Kiev saati ile 18:00’da alınacağı ifade edildi. El Salvador’un cüzdan kullanan vatandaşlarına 30 dolar değerinde Bitcoin dağıttığını saymazsak, ki bu bir airdrop olarak değerlendirilmeyebilir, Ukrayna dünyada bir ilke imza atmış olacak.

Öte yandan kripto para projeleri benimsenmelerini arttırmak için zaman zaman airdrop’lar düzenliyor ve çeşitli gereklilikleri karşılayan kullanıcılarına kendi token’larını gönderiyor. Dolayısıyla Ukrayna’da aslında hem bağış yapanlara teşekkür etmek için hem de kendi kripto para biriminin benimsenmesini arttırmak için önemli bir hamle yapıyor.

Bunlara ek olarak Ukrayna, 26 Şubat’ta Rus birliklerinin özel bir askeri operasyonla Ukrayna topraklarına girmesiyle kripto para birimlerini bağış aracı olarak kabul etmeye başladı. Ülke, Bitcoin, ETH, USDT ve Polkadot token’ları ile bağış kabul ediyor. Yapılan açıklamalara göre şimdiye kadar 33 milyon dolar değerinde kripto para bağışı yapıldı.

Kripto Para Fiyatları

Rusya’nın hamlesinin ardından ilk olarak kripto para birimlerinde güçlü bir geri çekilme görülse de sonrasında hızlı bir toparlanma yaşandığına şahit olduk. Lider kripto para birimi bu toparlanma sırasında 45.000 dolar sınırına kadar yükselirken yazının kaleme alındığı an itibari ile 44.000 dolar sınırında işlem görüyor.

Altcoin’ler de Bitcoin gibi bir toparlanma yaşıyor ama bazı altcoin’lerin BTC fiyat hareketleri karşısında daha düşük hamleler yaptığı görülüyor. Bu durum altcoin yatırımcılarında her ne kadar endişeye yol açsa da aslında tarihsel olarak yaşanan bir durum. Çünkü genel olarak önce BTC fiyatı yükseliyor ve ardından altcoin’ler kendi hamlelerini yapmaya başlıyor.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Shıba Inu Yakımları Devam Ediyor: Kaç Adet SHIB Yakıldı?

Sonraki Haber

Bu Kripto Para Birimi Bir Noktada ETH’u Geride Bıraktı!

İlgili Haberler