İlk 10 Kriptonun En Çok Kaybedeni DOGE Oldu!

İlayda Peker

Kripto para piyasasında yine kırmızı bir gün ama piyasa değeri bakımından en büyük ilk on kripto para birimi arasında Dogecoin’in (DOGE) en çok değer kaybeden olması özellikle dikkatleri çekiyor.

Dogecoin Fiyatı

DOGE’nin fiyatı 0.1407 dolara kadar düştü. DOGE sadece dolar karşısında değil, aynı zamanda Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) karşısında da değer kaybetmiş gibi görünüyor. DOGE, BTC karşısında yaklaşık %6 ve ETH karşısında yaklaşık %6.5 değer kaybetti. DOGE yazının yayına hazırlandığı sırada 1415 dolarda işlem görüyor.

Son 24 saatteki hareketlere bakıldığında Dogecoin’in öncelikle Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması haberi ile büyük bir yükseliş yaşadığını ancak sonrasında aynı şekilde bir geri çekilmeye sahne olduğunu görüyoruz. DOGE fiyatı Twitter hamlesinden sonra 1711 dolara kadar yükseldi. Ancak ilk on kripto para birimine ve son 24 saatteki hareketlere bakıldığında yine en çok değeri DOGE’nin kaybettiği görülüyor.

Dolayısıyla bu tablolara bakıldığında Musk’ın Twitter’ı satın alması haberlerinin yarattığı hype’ın 24 saat bile sürmediğini görüyoruz. Ancak Musk yapacağı başka kritik açıklamalar ile DOGE fiyatını yeniden yükseltme potansiyeli taşıyor. Yine de yatırımcıların düşüşler karşısında da temkinli olmasında fayda var.

DOGE Fiyat Beklentileri

Şaka coin’ler ile ilgili belirsiz durum devam etse de Musk’ın Twitter hamlesinden sonra yatırımcılar kripto para birimine daha yakından bakıyor gibi görünüyor. Analistler DOGE için şu anda 0,12 doların bir destek olduğunu ve 0,17 doların direnç olduğunu ifade ediyor.

Eğer genel kripto para piyasası görünümü bir süre stabil devam ederse DOGE de bu iki seviye arasında konsolide olabilir. Ancak Musk’tan gelecek önemli bir açıklama ya da piyasanın yönünü yeniden aşağı çevirmesi DOGE’nin de aşağı yönlü hamleler yapmasına sebep olabilir. Dolayısıyla şu anda piyasa koşulları oldukça volatil iken yatırımcıların temkinli olmasında fayda var.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin’de Kan Kaybı: BTC’de Son Durum Ne?

Sonraki Haber

Kriptolarda Kadın Yatırımcı Sayısında Büyük Artış!

İlgili Haberler