Bitcoin Toparlanacak Mı? Dogecoin, Elon Musk ve Twitter Üçgeni!

Fatih Uçar

En büyük kripto para birimi 16:30’da ABD borsaları açıldıktan sonra 39.500 dolara bir atak yaptı. Ancak henüz 39.500 doların üzerinde kalıcılık elde etmiş değil. Dogecoin ise Twitter’ın satıldığına dair söylentilerin yayılmasıyla yükseliyor. Fiyat genel piyasanın negatifliğine rağmen 0,15 dolara ulaştı.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin (BTC), 25 Nisan’da volatilite yatırımcıları sıkı bir şekilde sınırda tuttuğu için klasik bir “fake out” yaptı. Hareket kısa sürdü ve parite, Bitstamp’ta 39.517 dolarlık yerel zirvelere ulaştıktan sonra bir saat içinde başladığı yere geri döndü. 25 Nisan, haftalık kapanışta desteği kaybeden ve 40.000 doları dirence çeviren Bitcoin, boğaları daha da güçsüzleştiriyor.

Popüler kripto para analisti Crypto Ed kısa süre önce 30.000 dolarda görmeyi beklediği diple ilgili yorumlarını yineledi. En son YouTube güncellemesinde bu hafta için piyasanın kırmızıya bürüneceğini söyleyen analist kısa vadeli sıçramaların sonucu değiştirmeyeceğini düşünüyor. Analiste göre 40.500 doların üzerinde kalıcı olmayan Bitcoin daha fazla düşecek.

Asya hisse senetlerinin Çin’deki Koronavirüs endişeleri üzerine ağır bir şekilde düşmesinin ardından aşağı yönlü momentum arttı. Avrupa piyasaları açılışta daha iyi performans gösterirken, Amerika Birleşik Devletleri’nde Nasdaq 100, işlemlerin ikinci saatinde yükselmeye başladı.

Bu arada popüler Twitter hesabı John Wick, mevcut fiyat hareketine bağlı olarak herhangi bir işlem yapma konusunda uyarıda bulundu.

“Bunu beklemek iyi bir karardı. Hala uygun bir toparlanma emaresi yok. Yine de daha büyük dipler yapmadık, yatırımcılar dikkatli olmalı”.

Dogecoin, Elon Musk ve Twitter Üçgeni

Yöneticilerin Elon Musk’ın satın alma teklifini kabul etme olasılığının yüksek olduğu haberini aldıktan sonra açılışta %5 değer kazanan Twitter, borsayı da toparlıyor. WSJ kaynaklarına göre Türkiye saatiyle 23:00’da şirket tarafından teklifin kabul edildiği söylenecek. Peki ama Dogecoin’e ne oluyor?

Elon Musk, koyu bir Dogecoin savunucusu ve Twitter’ı satın alması halinde Twitter Blue ödemelerinde Dogecoin’in kullanılabileceğini söyledi. Geçtiğimiz yıl da koyu bir Bitcoin savunucusu olan Elon Musk, Çin yasakları öncesinde harika bir zamanlamayla Tesla’nın BTC ile araç satışlarını askıya almıştı. Bu açıklamanın ardından Bitcoin ciddi anlamda değer kaybetti. Dogecoin yatırımcılarının benzer bir kader yaşamadan önce temkinli hareket etmesinde fayda var. Eğer FOMO’ya kapılacak olursanız Mayıs ayında yaşadığımız SNL Şov faciasını hatırlayın.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Total
12
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

ETH Analizi: Ethereum Bu Seviyeyi Test Edebilir Mi?

Sonraki Haber

Bored Ape Yacht Club Saldırısında Son Durum!

İlgili Haberler