İlk 10 Kripto Arasında En kötü Performansı O Sergiledi

Bitcoin Haber

Bitcoin, 23.000 ABD$’lık alt direnç çizgisinin üzerinde tutunmasına rağmen Çarşamba sabahı Asya’daki işlemlerde düştü. En büyük kayıpları Cardano, Polkadot ve Shiba Inu kaydederken, stabilcoin olmayan diğer ilk 10 kripto para biriminin çoğu geriledi. ABD hisse senetleri, enflasyon endişelerinin bir dizi güçlü ekonomik veri okumasıyla yeniden ortaya çıkması ve Federal Rezerv’in faiz artırımlarında daha sert bir çizgi izleyeceğini düşündürmesinin ardından Salı günü gerileyerek Şubat ayını ekside kapattı.

Kripto Piyasasında Son Durum

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin son 24 saatte %1,45 düşüşle Hong Kong’da sabah 8 itibariyle 23.172 ABD dolarına geriledi ve son yedi günde %5,23 değer kaybetti. Ether %1,69 düşüşle 1.606 ABD dolarına gerileyerek haftalık %3,15 kayıp yaşadı. Son düşüşlere rağmen, Bitcoin bugüne kadarki yıl için %39 artış gösterirken, Ether aynı dönemde %34 değer kazandı.

Polkadot %3,59 düşüşle 6,35 ABD dolarına gerileyerek geçtiğimiz haftaki kayıplarını %12,33’e çıkardı. Bununla birlikte, PolkaInsiders’ın verileri ağdaki staker sayısının Şubat ayında arttığını ve Polkadot’un 2-5 Mart tarihlerinde ETHDenver konferansında en son gelişmelerini sergileyeceğini gösterdi. Token yılbaşından bugüne %45 artış gösterdi.

Shiba Inu %3,88 düşerek piyasa değerine göre stabilcoin olmayan ilk 10 kripto para birimi arasından çıktı. Hafta boyunca %7,96 değer kaybetti. Blockchain istihbarat şirketi Arkham Salı günü, iflas eden kripto platformu Voyager Digital’in Shiba Inu’da yaklaşık 77 milyon ABD doları tuttuğunu ve diğerleriyle birlikte bu holdingleri hızla sattığını bildirdi. Bu durum, bir cüzdanın Pazartesi günü 182 milyar Shiba Inu tokenini kripto borsalarına aktarmasının ardından, genellikle satıştan önce gelen bir hareket olan meme token üzerindeki aşağı yönlü baskıyı artırıyor.

Stabilcoin olmayan ilk on token listesinde Shiba Inu’nun yerini alan Litecoin %0,15 düşüşle 94,00 ABD dolarına geriledi ve haftalık %0,20 kazanç sağladı. Litecoin Vakfı geçen hafta Litecoin madenciliğinin güvenliğini ve enerji verimliliğini artırmak için Metalpha Technology Holding Ltd ile bir ortaklık kurduğunu açıkladı.

Toplam kripto piyasası kapitalizasyonu son 24 saatte %1,38 düşüşle 1,05 trilyon ABD dolarına geriledi. Son 24 saatteki toplam işlem hacmi ise %9,82 düşüşle 41,69 milyar ABD dolarına geriledi.

Hisse Senetleri

ABD hisse senetleri Pazartesi günü kısa bir toparlanmanın ardından Salı günü düşüşle kapanırken, yatırımcılar Şubat ayının ikinci yarısında açıklanan bir dizi ekonomik verinin yüksek faiz oranlarının bazılarının beklediğinden daha uzun süre devam edeceğini göstermesinin ardından yeniden pozisyon aldı. Dow Jones Endüstriyel Ortalaması %0,71, S&P 500 %0,30 ve Nasdaq Bileşik Endeksi %0,10 düşüş gösterdi.

Geçtiğimiz hafta açıklanan ABD Ocak ayı kişisel tüketim harcamaları fiyat endeksi, gıda ve enerji fiyatları hariç tutulduğunda yıllık %4,7 ve aylık %0,6 artarak beklentileri aştı ve önümüzdeki dönemde daha büyük faiz artışlarına işaret etti.

ABD faiz oranları şu anda Ekim 2007’den bu yana en yüksek seviye olan %4,5 ile %4,75 arasında seyrediyor. CME Group analistleri, Fed’in bu ay faiz oranlarını 25 baz puan daha artırma olasılığının %76,0 olmasını bekliyor. Ayrıca 50 baz puanlık bir artış için %24,0’lık bir şans öngörüyorlar ki bu oran Salı günü bildirilen %23,3’lük orandan daha yüksek.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatı Önemli Bir Aralıkta Sıkıştı, Yeni Artışı Başlayacak Mı?

Sonraki Haber

BAE, Dijital Varlık Şirketleri için Dünyanın İlk Serbest Bölgesini İlan Etti

İlgili Haberler