İki Büyük DeFi Protokolü Yeni Bir Ekosistem Oluşturmayı Hedefliyor

İlayda Peker

Başlıca DeFi protokolleri olan SushiSwap ve Balancer, çok zincirli ve merkezi olmayan bir finans ekosistemi oluşturmak için harekete geçti.

SushiSwap’in Adımı

3 Mart’ta SushiSwap CTO’su Joseph Delong, DEX’in xDai, Moonbeam Network, Binance Smart Chain, Polygon ve Fantom üzerinde sözleşmeler uyguladığını duyurdu. Delong, Sushi’nin Optimism de dahil olmak üzere gelecekte ek dağıtımlar planladığını belirtti. Bununla birlikte Solana port’unun da değerlendirildiği belirtiliyor.

CTO, kullanıcıları Fantom ve Binance’de nispeten eksiksiz deneyimler beklediğini ifade ederken, şu anda her iki ağın da token listeleri için iyi bir desteğe sahip olduğu biliniyor. Diğer üç ağda ise Sushi’nin tam deneyim sunmadan önce çalışmaların devam ettiği belirtiliyor.

Ethereum Katman 2

Delong ayrıca Ethereum için ikinci katman ölçeklendirme çözümlerinin hala geliştirilme aşamasında olduğunu ve bu süreçte geçici bir çözüm olarak endüstri çapında “köprüler ve çoklu hat dağıtımları” trendinin oluştuğuna dikkat çekti:

Bu dağıtımları geliştirmek nispeten basit. Sektör şu anda yüksek işlem maliyetlerini azaltmak için L2’den önce orta adım olarak köprülere ve çoklu hat dağıtımlarına yöneliyor.

Öte yandan Delong, şu anda çok zincirli havuz kullanıcıları için hiçbir teşvik ödülünün mevcut olmadığını da sözlerine ekledi.

Dune Analytics’e göre SushiSwap, haftalık yaklaşık 3 milyar dolarlık hacmiyle şu anda ikinci en büyük DEX konumunda ve Uniswap’in 6,5 milyar dolarlık hacminin gerisinde yer alıyor.

Moonbeam ve Balancer

Sushi, geliştiricilerin birlikte çalışabilir uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyan Polkadot destekli Ethereum uyumlu akıllı sözleşme platformu sunan Moonbeam Network’ü gözüne kestiren tek DEX değil.

Aynı gün Moonbeam, popüler DEX Balancer’ın AMM’sini platformlarına taşımak için Parity ekibiyle birlikte çalışacağını duyurdu.

Duyuru, Polkadot tabanlı varlıkların, borsa Moonbeam’e yerleştirildikten sonra Balancer’da ERC-20 token’leri olarak işleme sunulacağını belirtti.

Balancer, son yedi günde 525 milyon dolarlık işleme ev sahipliği yaparak şu anda en büyük beşinci DEX konumunda yer alıyor.


Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

İddia: PayPal Kripto Paralar İle İlgili Yeni Bir Adım Atmaya Hazırlanıyor!

Sonraki Haber

BTC ve ETH Balinaları Ralliye Hazırlanırken Bu Token’lar Uçuyor!

İlgili Haberler