İddia: Bu Seviye BTC’de Bütün Kapıları Açacak, Ralliyi Başlatacak

İddia: Bu Seviye BTC’de Bütün Kapıları Açacak, Ralliyi Başlatacak

Bitcoin özellikle son iki haftadır 12.000 dolarlık direnç seviyesini aşmak için büyük bir mücadele veriyor. ancak 12.000 doları aşmak için atılan dört adımında iki hafta bozyunca reddetme ile karşılaştığını gördük. Her ne kadar bazı analistler 12.000 dolar ile ilgili büyük açıklamalar yapmasalar da bazı analistler 12.000 doların son büyük direnç seviyesi olduğunu düşünüyor. Eğer lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 12.000 dolarlık direnç seviyesini kırabilirse 13.000 ve 14.000 dolarlık seviyeler hızlıca geride bırakılabilir.

12.000 Dolar Kırılmalı

Şu anda kapalı olan Adaptive Capital’in Araştırma Başkanı David Puell tarafından paylaşılan verilere göre, 12.000 dolar Bitcoin’in son büyük on-chain direnci olarak karşımıza çıkıyor. Puell’in paylaştığı grafiğe göre, 12.000 dolarlık seviyenin çok önemli olmasının sebebi, 2019 yılında yatırımcıların “ne kar ne de zarar” elde ettiği noktanın burası olması.

Dolayısıyla Puell’e göre bu önemli direnç seviyesinin kırılması Bitcoin’in adeta önünü açacak ve rallinin başlamasını sağlayacak.

Ralli Yakın Zamanda Başlayacak Mı?

Puell’in açıklamalarının yanı sıra Bitcoin’in yakın zamanda 12.000 doları geride bırakacağına dair farklı işaretler de bulunuyor. Bu ayın başlarında CNBC ile konuşan Galaxy Digital’den Mike Novogratz, Bitcoin’in önümüzdeki aylarda 14.000 dolara ulaşabileceğini iddia etti. BTC’nin bu yıl 20.000 dolara ulaşmasının tamamen ortama uygun olduğunu da sözlerine ekleyen Novogratz, hükümetlerin sürekli ve büyük miktarda para basması sebebiyle Bitcoin’e olan ilginin açıkça arttığını dile getirdi.

Ayrıca Bitcoin’de bireysel ilgi ile birlikte kurumsal ilginin de büyüdüğünü dile getiren Novogratz, artan ilgi ile BTC değerinin de büyük oranda yükseleceğini ifade etti. Bununla birlikte MicroStrategy gibi büyük firmaların ve Paul Tudor Jones gibi büyük fon yöneticilerinin Bitcoin’e yatırım yapmaya başlaması da Novogratz’ın düşüncelerini destekliyor gibi görünüyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.