İçinde Varlık Bulunan Bitcoin (BTC) Adreslerinden Yeni Rekor!

İlayda Peker

Son zamanlarda lider kripto para birimi Bitcoin ve altcoin’lerin benimsenmesinin arttığı bir gerçek. Ayrıca 2021 yılında Bitcoin’de ve tüm kripto para birimlerinde yaşanan ve aslında yaşanmaya da devam eden yükselişler ilgiyi daha da arttırdı. İçinde varlık bulunan Bitcoin adreslerinin sayısı da bu durumu kanıtlıyor gibi görünüyor.

Bitcoin Cüzdanları

Bitcoin’in 2009’da piyasaya sürülmesinden bu yana ana akım Bitcoin benimsenmesi önemli bir olgu halini aldı. Bitcoin, bir ödeme seçeneği olarak geleneksel para birimlerinin yerini almaktan uzak olsa da 2021 bize dünyanın Bitcoin’i hızlı bir şekilde benimsemekte olduğunu gösterdi.

Blockchain veri ve istihbarat sağlayıcısı Glassnode’un içinde bakiye bulunan Bitcoin adresleri ile ilgili paylaştığı veriler de aslında bu durumu kanıtlıyor. Yapılan açıklamalara göre, içinde varlık bulunan Bitcoin adreslerinin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 38.76 milyon adrese ulaştı.

Bu dönüm noktasından önce ise 23 Nisan’da o döneme kadarki en yüksek rakam 38,7 milyon ile kaydedilmişti. Bitcoin’in fiyatını 68 bin dolardan 56,8 bin dolara düşüren düzeltmesine rağmen, Bitcoin adreslerinin sayısı Nisan ayından bu yana artmaya devam etti.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin fiyatı yaşadığı son geri çekilme ile birlikte 55.500 dolarlık seviyelere kadar geriledi. Ancak 55.000 dolarlık destek kırılmadı ve lider kripto para birimi yeniden 57.000 dolarlık desteğin üzerine çıkmayı başardı. Eğer 57.000 dolarlık destek kırılmazsa ve yukarı yönlü hamleler devam ederse analistlerin beklediği yeni rekor seviyeler doğru bir ralli başlayabilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.Total
20
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ConsenSys, İranlı Öğrenciler İçin Planladığı Ethereum Kodlama Eğitimini Askıya Aldı!

Sonraki Haber

Ripple Fiyat: XRP Fiyatında Bu Seviyelere Dikkat!

İlgili Haberler