Huobi Cüzdanı Eski Çalışanın Virüs Saldırısına Uğradı: Kritik Veriler Sızdı

Bitcoin Haber

Huobi, dünyanın en büyük ve en eski kripto para borsalarından biri olarak bilinirken, CEO’su Justin Sun, aynı zamanda TRON ekosisteminin de başındadır. Huobi’nin iToken adındaki kripto para cüzdan hizmeti, eski bir çalışanının kurduğu Truva atı virüsünün hedefi oldu. Bu saldırı sonucunda bazı kullanıcıların cüzdan adreslerine ait kritik verilerin sızdığı belirtildi.

Çinli bir Blockchain ve kripto para gazetecisi olan Wu Blockchain, iToken’in (eski adıyla Huobi Wallet) kullanıcılarının anımsatıcıları veya özel anahtarlarının sızdırıldığını bildirdi. Bu veri sızıntısı, cüzdan adreslerine üçüncü tarafların tam erişimini sağladığı için büyük bir panik yarattı.

Saldırının, eski bir borsa çalışanının kurduğu bir Truva atı virüsü aracılığıyla gerçekleştirildiği belirlendi. Bu saldırıda, kripto para cüzdanı kullanıcılarının anımsatıcıları veya özel anahtarları sızdırıldı. Saldırıyı gerçekleştiren borsanın eski çalışanının polis tarafından yakalandığı ve sorguya alındığı da bildirildi.

Huobi’nin resmi kripto para cüzdanı iToken, kullanıcılarına bazı cüzdan adreslerinin güvenlik riski taşıdığı konusunda uyarılarda bulundu. Ayrıca, çalınan kripto paraların geri alınması için bir işlem başlatıldı.

Huobi’nin güvenlik ekibi, durumu varlık koruma şirketi Refundyourcoins’e iletti ve çalınan kripto paralar güvenli bir cüzdan adresine aktarıldı. Refundyourcoins, çalınan kripto paraların geri alınmasını kolaylaştırmak için Bitcoin, Ethereum, TRON ve XRP dahil dört Blockchain’i içeren bir geri alma işlevini başlatacak.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BlackRock’ın Kripto Para Stratejisi: Gerçekler ve Söylentiler

Sonraki Haber

Altcoin’lerde “Acımasız Trend” Alarmı: Düşüş Devam Ediyor!

İlgili Haberler