Hong Kong’da Stablecoin Ticaretine İzin Verilmiyor

Bitcoin Haber

Hong Kong, kripto para ve blockchain sektörü için çekici bir yer olmayı hedeflerken, stablecoin ticaretine izin verilmeyeceği belirtildi. Yetkililere göre, bölgede henüz stablecoin ticaretine izin verilmiyor. Hong Kong, kripto piyasasındaki denetimleri artırmayı planlıyor ve 2024 yılı sonuna kadar stabilcoin piyasası için düzenleyici yasa tasarıları sunmayı hedefliyor.

Hong Kong hükümeti, önemli stablecoin ihraççıları olan Tether ve USD Coin için gerekli olan düzenlemelere izin vermedi. Bu durum, bireysel yatırımcıların bu kripto varlıklar üzerinde alım ya da satım yapılmasını engelliyor. Bakanın açıklamalarına göre, stablecoin varlıkların kripto varlık ticareti için önemli bir köprü olduğu belirtildi.

Stablecoinlerde yaşanan ve ileride yaşanabilecek sorunlar nedeniyle hükümet tarafından stablecoinlerin bireysel kullanıcılar tarafından kullanılmasına izin verilmeyeceği ifade edildi. Hükümet, bu durumdan dolayı kripto para piyasasının yüksek denetimlere ihtiyaç duyduğunu belirtti.

JPEX borsası hakkında konuşan Bakan, lisanssız hizmet verdiği iddia edilen borsa hakkında konuştu. JPEX Eylül ayında hizmetlerini durdurmuştu. Borsada 180 milyon dolarlık bir kayıptan ve 2.000’den fazla şikayetten söz ediliyor.

Hong Kong Para Otoritesi’nin 2024 yılı sonuna kadar stablecoin piyasası için düzenleyici yasa tasarıları sunması bekleniyor. Hong Kong, Ağustos 2023’te bireysel yatırımcıların Bitcoin gibi kripto varlıklar üzerinde işlem yapmasına izin verdi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kanada’da Kripto Varlık Düzenlemeleri Netleşti: CSA, Kripto Şirketleri İçin Standartları Belirledi

Sonraki Haber

Solana (SOL) Büyük Güncellemeyi Duyurdu: Fiyat Artışı Bekleniyor mu?

İlgili Haberler