Hong Kong Bir Kez Daha Kripto Paralar Konusunda Uyardı!

İlayda Peker

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) Pazartesi günü dijital tokenlerin ve initial coin offerings’in (ICO’lar) yetkisiz toplu yatırım planlarına (CIS) dahil olabileceği konusunda uyardı ve yatırımcıları çok dikkatli olmaya çağırdı.

Hong Kong Bir Kez Daha Uyardı

SFC’nin uyarısı, düzenleyicinin aynı gün Şüpheli Yetkisiz CIS Uyarı Listesine mülkle ilgili iki CIS yatırım projesini ve “LABS Güvenlik Token’ı” eklemesiyle geldi. LABS Grubu tarafından verilen LABS token’ı, gayrimenkul projelerine kısmi yatırımlara izin veriyor.

Bir SFC haber bültenine göre, Hong Kong’da halka sunulan CIS veya toplu nitelikteki yatırım ürünleri, muaf tutulmadıkça SFC’nin iznine tabidir. CIS, SFC’ye kayıtlı veya lisanslı bir aracı tarafından satılmalı ve SFC’nin lisansı veya kaydı olmadan CIS yatırımlarını pazarlamak veya dağıtmak suç olarak nitelendiriliyor.

SFC, yetkisiz CIS’nin profesyonel yatırımcılara veya 8 milyon Hong Kong dolarından (1.03 milyon dolar) az olmayan bir portföye sahip bireylere satılmasına izin verirken, yatırımcıları SFC dışı herhangi bir yatırım yapmayı planlıyorlarsa son derece dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Yetkisiz Yatırımlar

SFC’nin yatırım ürünleri direktörü Christina Choi konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu sözleri kullandı:

Yetkisiz yatırım düzenlemeleri oldukça riskli ve yatırımcılar tüm yatırımlarını kaybedebilir. Yatırımcılardan yeni uyarı listesini kontrol etmeleri ve yatırım yapmadan önce düzenlemenin SFC tarafından onaylanıp onaylanmadığını öğrenmeleri isteniyor.

Öte yandan SFC, dijital varlıklara karşı aktif bir düzenleyici duruş sergiliyor. Temmuz ayında düzenleyici, işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para birimi borsası olan Binance’in şehirde, özellikle hisse senedi token işlemleri yapmak üzere “düzenlenmiş faaliyet” yürütmesine izin verilmediği konusunda uyardı. Binance o zamandan beri hisse senedi token’leri için desteği durdurdu ve Hong Kong’dan gelen müşteriler için türev ürün teklifini sonlandırdı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kraken, Ethereum 2.0’ı Desteklemek İçin Bağış Yaptı!

Sonraki Haber

Ripple’dan Yeni Hamle: XRP-SEC Yasal Savaşı Devam Ediyor

İlgili Haberler