Holochain (HOT), BitTorrent (BTT) ve WINk (WIN) Sonrasında Yükseliş Sırası Verge’de (XVG) mi?

Metin Alaca

Kripto para piyasasının toplam değeri 2 trilyon doların üzerine çıktı. XRP fiyatının 1 dolar üzerine çıkması, HOT, BTT ve WINk gibi bir süredir sessiz altcoinlerin rekor kırması bunun temel sebebi olarak görülüyor. Şimdi ise daha önce HOT, BTT ve WINk gibi kripto paralarda yükseliş sinyali veren isimlerin ilgisinin Verge’e (XVG) kaydığı görülüyor.

Türkiye’nin Kripto Para Sektöründeki Etkisi Artıyor

Son dönemde rekor kıran altcoinlere bakıldığında aslında bunların ortak noktasının Türkiye olduğu görülebilmekte. Türkiye’nin kripto para ekosistemindeki önemi giderek artıyor ve birçok kripto para borsasının trafik verilerinde de Türkiye’nin önde olduğu görülüyor.

Holochain’in neredeyse yıllardır arkasında olan Türkiye’deki yatırımcı kitlesinin son dönemde kırılan rekorlar ile ciddi bir kazanç elde ettiği aslında Twitter gündeminden de anlaşılabilmekte. HOT/USD paritesi 0,030 dolar seviyesine kadar çıkarak neredeyse 1 yılda 70 kat yükseliş elde etti. Türkiye’deki Twitter gündeminde ise HOT’un neredeyse 1 haftadır gündemde olduğu görülüyor.

XRP, BTT, HOT ve Şimdi de XVG

Öte yandan XRP ve BitTorrent Token gibi kripto paraların yükseliş yaşadığı anlarda da bunların bir anda Twitter gündemine girdiği görülebilmekte. Buna ek olarak HOT’un ticari hacmine bakıldığında ikinci sırada 291 milyon dolar ile Paribu’nun, onun arkasında ise Thodex’in yer aldığı görülebilmekte.

Şimdi ise daha önce XRP fiyat yükselişinin sinyallerini veren birçok analistin “ünlü XVG rallisine” işaret ettiği görülüyor. Analist Elon Pepe, Twitter üzerinden yayınladığı gönderide 618 EMA seviyesine dikkat çekti. XVG/BTC paritesine göre 618 günlük ortalamanın yani 0,00000500 seviyesinin 1.000  gündür altında olunduğuna işaret eden analist, buranın kırılması ile patlama yaşanacağını düşünüyor.

XVG Teknik Analizi

XVG/BTC paritesi bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 0,00000077 seviyesinden işlem görüyor ve BTC karşısında olmasa da ABD doları karşısında yükselmeye devam ediyor. 24 Kasım 2017 tarihinde 0,26 dolar seviyesine kadar çıkmayı başaran XVG an itibarıyla ise bu seviyenin yaklaşık %79 gerisinde bulunuyor.

Ünlü kripto para analisti Michael van de Poppe de Twitter üzerinden paylaştığı gönderisinde XVG için Bitcoin paritesinde 110 SATS seviyesinin üzerine işaret etti ve yaklaşık 3x yükseliş hedeflediğini ortaya koydu. Analistin dikkat çektiği destek ise 81 SATS olarak gözüküyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP Fiyatı 3 Yıl Sonra İlk Kez 1 Doların Üzerinde! Ripple Artışının Sebebi Ne?

Sonraki Haber

Tether (USDT), Polkadot (DOT) ve Kusama (KSM) Ağlarına Entegre Edilecek!

İlgili Haberler