Heyecanla Beklenen ETH Artışı Ne Zaman Başlayacak?

İlayda Peker

Piyasa hacmi bakımından ikinci sırada yer alan Ethereum (ETH) son birkaç aydır Bitcoin ve diğer altocin’lerin çoğundan daha kötü performans sergiliyor. ETH’un yılın en yüksek seviyeleri olan 290 dolar seviyesinden 200 dolar seviyesine kadar gerilemiş olması da orta vadeli piyasa yapısına zarar veriyor.

Ancak analistlere göre yakın zamanda Ethereum, diğer kripto para birimlerini yakalayacak şekilde güçlenmeye başlayabilir. Çünkü ETH’nin hem temel hem teknik göstergeleri pozitif sinyaller veriyor ve bu da bir artışın işareti olabilir.

Ethereum Fiyatı Artış Sinyali

Ethereum şu anda kilit bir destek seviyesi olan 200 doların üzerinde seyrediyor ve yazının yayına hazırladığı sırada 202 dolar bandında işlem görüyordu. ETH’nin bu hafta yaklaşık olarak 210 dolar seviyelerine yükseldiği düşünülürse gözle görülür bir geri çekilme yaşadığını ifade edebiliriz.

Ancak Newsbtc’nin haberine göre, ETH’da yaşanan mevcut zayıflık analistlere göre kısa süreli olabilir. Çünkü analistler, 200 dolarlık destek seviyesinin önümüzdeki haftalarda ETH fiyatını daha yüksek seviyelere taşıyacağını düşünüyor. Örneğin; piyasanın önemli isimlerinden Byzantine General paylaştığı bir grafik ile ETH’un yakın zamanda 216 dolara ulaşacağını ifade etti ve sonrasında da yükselişin devam edeceğini dile getirdi.

Saygıdeğer başka bir analist olan Josh Olszewicz de son zamanlarda kripto cloud oluşumunun nihayet boğalar lehine döndüğünü ve yatırımcıların “dikkat etmesi” gerektiğini belirtti.

Temel Göstergeler

Teknik analistler arasındaki hafif karışık hislerden bağımsız olarak kripto para biriminin temel gücünün arttığı görülüyor. Örneğin; içinde varlık bulunan ETH cüzdanlarının sayısı büyük bir artış gösteriyor ve son zamanlarda içinde varlık bulunduran BTC cüzdanların sayısını aşmış durumda.

Bu temel büyüme, ETH’nin orta vadeli görünümü için güçlü bir durum oluşturuyor ve bu da son zamanlarda görülen zayıf fiyat hareketine rağmen geleceğinin hala parlak olduğunu düşündürüyor…Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 26/05/2020

Sonraki Haber

ABD Ve Çin Arasındaki Tansiyon Yükseliyor: BTC Nasıl Etkilenir?

İlgili Haberler