İçinde ETH Bulunan Cüzdan Sayısı 40 Milyona Ulaştı

İlayda Peker

On-chain piyasasındaki önemli bilgi paylaşım platformlarından biri olan Glassnode, içinde Ethereum (ETH) bulunduran kripto para cüzdan sayısının 40 milyonu aştığını ortaya koydu. Bununla birlikte toplam Ethereum cüzdanlarının toplam sayısı da 100 milyon sınırına yaklaştı.

Fiyat Beklentileri

Ortaya çıkan bilgilere göre tek bir günde 355.726’dan fazla cüzdan yaratıldı ve bu da bir önceki boğa piyasasının zirvesindeyken oluşturulan cüzdan sayısının yüzde 350’den fazlasını işaret ediyor.

15 Ocak 2018’de Ethereum‘un fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.365 dolara ulaştı.Ancak sonrasında başlayan ayı piyasasında tüm kripto paralar gibi ETH da düşüşe geçti ve şu anda 200 dolar bandında işlem görüyor. Dolayısıyla tüm zamanlarda rekorundan %85 daha az değerde olduğu ifade edilebilir.

Ancak yatırımcılar hem temel hem teknik göstergelerle hala Bitcoin’in güzel bir ivme yakalamasını ve yükselişe geçmesini bekliyor. Özellikle piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin’in, hatalar ve yönetim sorunlarından kaynaklanan çok sayıda gecikmeden muzdarip olan Ethereum 2.0’ın gelişmesiyle birlikte fiyatın ciddi oranda artması bekleniyor.

Bitcoin Cüzdanları

Glassnode’un verilerine göre Bitcoin (BTC), Ethereum’un üç katı cüzdana sahip. Bununla birlikte 2016 yılından bu yana içinde çok fazla BTC bulunan cüzdan sayısı sürekli artıyor ve sürekli yeni zirveler belirleniyor. Ayrıca aynı büyüme küçük Bitcoin bulunduran cüzdanlarda da devam ediyor.

Ancak Ethereum, içinde varlık bulunduran cüzdanlar bakımından BTC’den daha iyi performans sergiliyor.

Kaynak: U.TodayTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum’da Yüksek Volatilite Bekleniyor

Sonraki Haber

Binance Options’a XRP ve ETH Eklendi

İlgili Haberler