Henüz 12 Yaşında Ama NFT’lerden Milyon Dolarlar Kazandı!

İlayda Peker

NFT ekosistemi henüz çok yeni ve yeni doğmuş bir sektör ama görünüşe göre kendisi gibi yeni olan neslin ilgisini çoktan çekmeyi başardı. Nyla Hayes, henüz 12 yaşında ama hem bir dijital sanatçı hem de NFT’leri küçük yaşına rağmen keşfetmiş ve bu sayede birkaç milyon dolar kazanmış biri.

12 Yaşındaki NFT Sanatçısı

Nyle Hayes, NFT eserlerini Instagram sayfası üzerinden paylaşıyor ve aslında bu sayfayı annesi yönetiyor. Dolayısıyla aslında Hayes’in Instagram sayfası şu anda bir sanat galersi olarak hizmet veriyor. Uzun boyunlu kadınları resmettiği bir koleksiyon ile yola çıkan Hayes’ın NFT Kid’s Working Day adlı grubun da kurucusu olduğu biliniyor.

Yapılan açıklamalara göre Hayes henüz 4 yaşındayken resme ilgi duymaya başladı ve küçük yaşlarda çizimler yapıyordu. Daha sonra 9 yaşındayken ailesinin aldığı cep telefonu ile dijital çizimler yapmaya başladı. Hayes’ın ilk NFT koleksiyonu ise Brontosaurus’dan ilham alıyor.

Bunlara ek olarak Hayes’ın Twitter hesabı da onaylı yani mavi tikli bir hesap. Twitter, NFT popülerliğinin artmasından sonra sahte NFT satışlarının önüne geçmek ve insanların dolandırılmasını önlemek için NFT sanatçılarının hesaplarının doğrulanması yönünde adım atmıştı.

İlham Kaynağı

Yapılan açıklamalarda Hayes’ın amcası tarafından NFT’ler ile tanıştırıldığı ancak 12 yaşındaki kızın tüm araştırmalarını kendisinin yaptığı ve kendi öğrendikleri ile işe koyulduğu ifade ediliyor.

Bunlara ek olarak Hayes, TIMEPieces’in ilk Residence Sanatçısı oldu. LongNeckieLadies koleksiyonunun satışından 960 ETH yani yaklaşık olarak 4.1 milyon doların üzerinde para kazandı.

Öte yandan Hayes, şu anda tüm dijital sanatçılara ilham verecek biri olarak nitelendiriliyor. Ayrıca Hayes da kendisini, yeni nesil yükselen sanatçılar için önde gelen bir örnek olarak nitelendiriyor.


Total
9
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kripto Paralar Düşerken Avalanche Yükseliyor: AVAX Neden Artıyor?

Sonraki Haber

Uzman Analist, Bitcoin (BTC) ve Blockchain Teknolojisini Ele Aldı

İlgili Haberler