“Hedge Fonu Milyarderi Paul Tudor Jones: Bitcoin ve Altına Yatırım Yapılmalı”

Bitcoin Haber

Hedge fonu milyarderi Paul Tudor Jones, jeopolitik çatışmalar ve resesyon ihtimali nedeniyle Bitcoin ve altın yatırımlarını takip ettiğini belirtti. Hisse senetleri üzerinde bir düzeltme olacağını öngören Jones, bu nedenle Bitcoin ve altını tercih ettiğini ifade etti. Jones, Amerika Birleşik Devletleri’nde zorlu bir siyasi dönem geçirileceğini ve jeopolitik durumun önemli olduğunu belirtti.

Jones, yaklaşan resesyon nedeniyle yatırımcıların altına en az 40 milyar dolar yatırım yapacaklarını ve Bitcoin’in de temkinli portföylerde yer alabileceğini söyledi. Resesyonun yaklaştığına dair net işaretler olduğunu belirten Jones, bu durumun hisse senedi piyasasını olumsuz etkileyeceğini belirtti.

Jones, resesyonun gerçekleşip gerçekleşmediği arasındaki süreçte altına dönüşmesi gereken 40 milyar dolarlık bir alım olduğunu belirtti. Bitcoin ve altını sevdiğini belirten Jones, bu iki yatırım aracını önemli buluyor.

Tudor Investment Corporation’ın kurucusu, Fed’in sert tutumu ve ABD Hazine tahvillerinin getirisinin artması nedeniyle önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde resesyonun muhtemel olduğunu belirtti. Tahvil piyasasının arz-talep yoluyla daha fazla faiz artırımı yapacağını ve bu durumun resesyona yol açacağını belirtti.

Jones’un bu açıklamaları, Bitcoin ve altın yatırımlarının önemini bir kez daha gözler önüne serdi. Yatırımcılar, resesyon dönemlerinde güvenli liman olarak görülen bu yatırım araçlarına yöneliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Analisti: Ethereum’un Düşüşü Kapıda!

Sonraki Haber

Immutable, Blockchain Oyunlarını Ölçeklendirmek için Amazon Web Services ile Ortaklık Kurdu

İlgili Haberler