Piyasa Yine Kırmızı: Bitcoin ve Altcoin’lerde Son Durum!

İlayda Peker

Kripto para birimleri ve lider Bitcoin haftaya yeni bir düşüşle başladı ve BTC’nin 40.000 dolar altını görmesi piyasada paniğe sebep oldu. Ancak analistler düşüşlerin büyük bir satın alma ile karşılandığını ve bunun da bir toparlanma sinyali olabileceğini ifade etti.

Bitcoin’de Son Durum

Lider kripto para birimi BTC bugün 40.000 dolarlık desteği kaybetti ve fiyat 38.500 dolar seviyelerine kadar geriledi. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 38.900 dolar bandında işlem gören Bitcoin, son 24 saat içinde de %3,5’in üzerinde düşüş kaydetmiş oldu.

Analistlere göre şu anda tabii ki ilk hedef 40.000 doların yeniden kırılması ve 40.000 dolar üzerinde ise 43.600 doların önemli bir direnç olabileceği düşünülüyor. Bunun yanında analistler güncel seviyelerin altında ilk desteğin 35.700 dolarda olduğunu ifade ediyor ve bu seviyeye kadar yaşanacak geri çekilmenin panik yaratmasına gerek olmadığı ifade ediliyor.

Ancak 35.700 doların altın yapılacak bir hamle daha büyük bir geri çekilmeyi tetikleyebilir ve 32.000 dolara doğru hızlı bir düşüş görülebilir. Dolayısıyla şu ana BTC’nin bulunduğu seviyeyi koruması ve hatta yukarı yönlü hamle yapması gerekiyor.

Altcoin’lerde Son Durum

BTC ile birlikte hareket eden altcoin’lerde de geri çekilmeler olduğunu görüyoruz. Lider altcoin birimi Ethereum (ETH) son düşüşte %4’ün üzerinde geri çekilme yaşarken; Binance Coin (BNB) %3,5, Ripple (XRP) %5, Solana (SOL) %5,5 ve Cardano (ADA) %6,8 düşüş yaşadı.

Analistlere göre Bitcoin ile beraber kan kaybeden altcoin’lerin toparlanabilmesi için önemli seviyelerin geri alınması gerekiyor. ETH için bu seviye 3.000 dolar iken BNB’nin 410 doları, XRP’nin 0,78 doları ve SOL’ün de 100 doları kırması gerekiyor.

Eğer BTC’de bir toparlanma başlarsa bu seviyeler altcoin’lerde hızlıca kırılabilir. Ancak Bitcoin’in düşüşe devam etmesi halinde altcoin’lerde çift haneli kayıplara şahit olabiliriz.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ethereum (ETH) Yükselişi Başlayabilir Mi?

Sonraki Haber

Milyarder İsmin Kripto Para Yatırımları!

İlgili Haberler