Harry Potter, Kripto Ekosisteminde Büyük Etki Yarattı

Harry Potter, Kripto Ekosisteminde Büyük Etki Yarattı

Ünlü kitap serisi Harry Potter’ın yazarı J.K. Rowling bundan yalnızca birkaç gün önce Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar ile Bitcoin hakkında hiçbir şey bilmediğini ifade etmiş ve kripto topluluğundan Bitcoin’i anlamasına yardım etmesini istemişti.

J.K. Rowling yaptığı son açıklama ile topluluğun tepkisinin fazla heyecanlı olduğunu bu sebeple de Bitcoin yatırımı yapmaya niyeti olsaydı bile vazgeçeceğini dile getirdi.

Bunun yanı sıra Rowling, tam anlamıyla bahsetmese de Bitcoin topluluğunun yazarın kendisinin Ethereum birikimi olduğu ile ilgili söylemleriyle de dalga geçti.

“Bitcoin Topluluğuna Katılmayacağım”

Hafta sonu boyunca Bitcoin ile ilgili doğru yanlış birçok bilgi yağmuruna tutulan J.K. Rowling bu durumdan sıkılmış olacak ki konuyla ilgili açıklama yaptı. Ünlü yazar açıklamasında, “Korkarım ki artık herhangi biri Bitcoin sahibi olmadığım için sinirlenmeden Twitter’a giriş yapamayacağım.” ifadelerini kullandı.

Bunların yanında bir tweet’inde ETH sahibi olmasının sadece bir şaka olduğunu belirten Rowling, “Bu aptalca. Bitcoin topluluğuna katılmıyorum. Şimdiye kadar önemli Ethereum varlıklarını artırma umuduyla Bitcoin’i trollediğim çok açık olmalı. * Bu da tabii ki bir şaka” açıklamasını yaptı.

Coinbase ve Binance CEO’ları

Binance CEO’su Changpeng Zhao daha sonra kaldırılan bir tweet ile J.K. Rowling’e yanıt vermişti ve cinsiyetçi bir tweet olması dolayısıyla bu açıklama büyük bir tepki toplamıştı.

Ayrıca Coinbase CEO’su Brian Armstrong da Bitcoin aldığını iddia eden sahte bir J.K. Rowling hesabına sanki hesap gerçekmiş gibi yanıt yazdı. İki önemli borsa CEO’sunun bu davranışları büyük tepki gördü…

Kaynak: U.Today

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.