J.K.Rowling Sordu, Elon Musk Yanıtladı: Bitcoin Nedir?

İlayda Peker

Son zamanlarda ünlü isimlerin Bitcoin’e olan ilgisinde büyük artış görülüyor Dün öncelikle ünlü Harry Potter serisinin yazarı J.K. Rowling, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda “Bitcoin hakkında hiçbir şey bilmediğini” ifade etti ve kripto para ekosisteminden Bitcoin’i anlamasına yardımcı olmalarını istedi.

Tabii ki ünlü yazarın bu isteği cevapsız kalmadı ve birçok isim Bitcoin’i açıklamaya çalıştı. Bazıları Bitcoin’i teknik olarak anlatmaya çalışırken bazıları da Harry Potter kitabında yer alan olaylarla Bitcoin arasında benzerlikler kurarak açıklama yapmaya çalıştı.

Bitcoin’i Anlatamamış Olabiliriz

Bütün bu açıklama çabalarının ardından ünlü yazar Bitcoin’in sadece “blah blah blah” (nokta nokta nokta) olduğunu anladığını dile getirdi. Yazar konuyla ilgili, “İnsanlar şimdi Bitcoin’i bana açıklıyorlar ve dürüst olmak gerekirse bu, blah blah blah koleksiyon (küçük Ponny koleksiyonum gibimi?) Blah blah blah bilgisayarlar (bir bilgisayarım var) blah blah blah kripto (tüyler ürpertici) blah blah blah riski anlamam gerekiyor (ama anlamıyorum)” ifadelerini kullandı.

J.K. Rowling’in bu açıklamalarının ardından asıl ilgi çekici olan ise SpaceX CEO’su Elon Musk’ın ünlü yazarın bu açıklamasına cevap vermesi oldu. Musk konuyla ilgili paylaştığı tweet gönderisinde şu ifadeleri kullandı:

Hemen hemen öyle, yine de merkez bankalarının büyük para basma hamleleri Bitcoin İnternetini doğuruyor. Para daha katı görünüyorTotal
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Yakın Vadede BTC 14.000 Doları Görebilir Mi?

Sonraki Haber

Meşhur Soru: BTC 2020’de 20.000 Doları Geçecek Mi?

İlgili Haberler