J.K.Rowling Sordu, Elon Musk Yanıtladı: Bitcoin Nedir?

J.K.Rowling Sordu, Elon Musk Yanıtladı: Bitcoin Nedir?

Son zamanlarda ünlü isimlerin Bitcoin’e olan ilgisinde büyük artış görülüyor Dün öncelikle ünlü Harry Potter serisinin yazarı J.K. Rowling, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda “Bitcoin hakkında hiçbir şey bilmediğini” ifade etti ve kripto para ekosisteminden Bitcoin’i anlamasına yardımcı olmalarını istedi.

Tabii ki ünlü yazarın bu isteği cevapsız kalmadı ve birçok isim Bitcoin’i açıklamaya çalıştı. Bazıları Bitcoin’i teknik olarak anlatmaya çalışırken bazıları da Harry Potter kitabında yer alan olaylarla Bitcoin arasında benzerlikler kurarak açıklama yapmaya çalıştı.

Bitcoin’i Anlatamamış Olabiliriz

Bütün bu açıklama çabalarının ardından ünlü yazar Bitcoin’in sadece “blah blah blah” (nokta nokta nokta) olduğunu anladığını dile getirdi. Yazar konuyla ilgili, “İnsanlar şimdi Bitcoin’i bana açıklıyorlar ve dürüst olmak gerekirse bu, blah blah blah koleksiyon (küçük Ponny koleksiyonum gibimi?) Blah blah blah bilgisayarlar (bir bilgisayarım var) blah blah blah kripto (tüyler ürpertici) blah blah blah riski anlamam gerekiyor (ama anlamıyorum)” ifadelerini kullandı.

J.K. Rowling’in bu açıklamalarının ardından asıl ilgi çekici olan ise SpaceX CEO’su Elon Musk’ın ünlü yazarın bu açıklamasına cevap vermesi oldu. Musk konuyla ilgili paylaştığı tweet gönderisinde şu ifadeleri kullandı:

Hemen hemen öyle, yine de merkez bankalarının büyük para basma hamleleri Bitcoin İnternetini doğuruyor. Para daha katı görünüyor

Musk’ın BTC Yaklaşımı

Bunların yanında Musk daha önce yaptığı bir açıklamada, arkadaşının göndermiş olduğu 0.25 BTC’den başka Bitcoin’i olmadığını dile getirmişti. Hatta daha sonra yaptığı açıklamalarda her en kadar Bitcoin’in kendisinin “güvenli kelimesi” olmadığını ifade etse de DOGE gibi diğer kripto para birimlerine ilgi duyduğunu da belirtmişti.

Öte yandan ARK Invest’in podcast’inin bir bölümünde Musk yaptığı açıklamalarda yatırımcı Cathie Wood’a, Bitcoin’in yapısının “oldukça parlak” olduğunu düşündüğünü ifade etmişti.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.