Haftaya Karışık Başlangıç: ETH, LTC ve XRP’de Bu Fiyat Seviyelerine Dikkat!

İlayda Peker

Oldukça volatil bir haftayı geride bırakan kripto para birimleri Pazar gününü düşüşle kapattı ve hafta kırmızıda açıldı. Her ne kadar düşüşler çok büyük olmasa da piyasada genel itibari ile kırmızının hakim olması altcoin fiyatlarında teknik destek ve direnç seviyelerinin daha önemli hale gelmesini sağlıyor.

Ethereum Önemli Seviyeler

Ethereum Pazar günü %1,22 düşüş yaşadı. Cumartesi günkü %0.14’lük düşüşün ardından Ethereum haftayı %3.49 düşüşle 1.784 dolar ile kapatmış oldu. Yazının kaleme alındığı an itibari ile de 1.788 dolardan işlem gören ETH’un önemli seviyelerine bir göz atalım.

Analistlere göre Ethereum’da ilk ana direnç seviyesi 1.819 dolar bandında bulunuyor ve bu seviyenin üzerine doğru bir hamle yapılabilmesi için 1.784 dolarlık seviyenin altına doğru bir hamle olmaması gerekiyor.

Eğer ETH fiyatı piyasa tarafından desteklenmez ve bir yükseliş eğilimi başlamazsa 1.819 doların üzerine çıkılması pek mümkün görünmüyor. Bu noktada bir düşüş eğiliminin başlaması halinde 1.700 dolara kadar geri çekilmenin olabileceği düşünülüyor

Bunlara ek olarak eğer yukarı yönlü bir hamle başlarsa önce 1.819 dolar ardından 1.854 dolar ve son olarak 1.900 dolar bandında önemli dirençlerin olduğu ifade ediliyor. Dolayısıyla 1.900 dolar üzerine doğru yapılacak bir hamlenin ETH’un önündeki engelleri temizleyeceği düşünülüyor.

Litecoin Son Durum

Litecoin (LTC) geride bıraktığımız haftayı yaklaşık olarak %8,60’lık bir düşüş ile kapattı. Yazının yayına hazırlandığı sırada 194 dolar bandında işlem gören LTC’nin haftaya karışık sinyalleri ile başladığı düşünülüyor.

Analistlere göre Litecoin’in ilk ana direnç seviyesinde 201 dolarlık seviyede bulunuyor. Bu direncin geçilmesi halinde LTC’nin 210 dolarlık ikinci direnç seviyesini test edebileceği düşünülüyor.

Buna ek olarak eğer 197 dolarlık önemli seviye geçilemezse aşağı yönlü bir grafiğin oluşabileceği ve 15 dolara kadar düşüşün yaşanabileceği ifade ediliyor.

Ripple Fiyat Beklentileri

Diğer altcoin’ler gibi Ripple da (XRP) haftaya bir düşüşle başladı. Son 24 saat içinde yaklaşık olarak %3,3 değer kaybeden XRP, yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,51 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Analistlere göre XRP’de ilk önemli direnç 0,5433 dolarda bulunuyor. Bu seviyeden önce ise 0,5196 dolarlık seviyenin önemli olduğu düşünülüyor. Ancak bu iki önemli seviyenin geçilmesi ve fiyatın yukarı yönlü ivme kazanması durumunda 0,58 dolarlık önemli seviyenin test edilebileceği ifade ediliyor.

Aşağı yönlü bir hamle ise derin bir düşüşü beraberinde getirebilir ve 0,45 dolara kadar geri çekilme yaşanabilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasasında Düşüş Sürerken XRP Fiyatı Yükseliyor

Sonraki Haber

İslami Finans, Blockchain Teknolojisiyle Tanışıyor: Caizcoin

İlgili Haberler