Haftaya İyi Başlangıç: Ethereum (ETH) ve Ripple’da (XRP) Yön Yukarı Çevrildi

İlayda Peker

Pazar günü ciddi bir düşüş grafiği çizen kripto para birimleri haftaya gözle görülür toparlanmalar ile başladı ve %10’un üzerinde artışlar yaşandı. Bitcoin’in 50.900 dolara kadar gerilemesinin ardından yeniden 56.000 doların üzerine yükselmesi altcoin’lerin de yukarı yönlü harekete geçmesini sağladı.

Ethereum 2.200 Doların Üzerinde

Dün yaşanan düşüş ile birlikte 1.900 dolar seviyesine iğne atan Ethereum (ETH), yazının kaleme alındığı an itibari ile 2.244 dolardan işlem görüyor.

Analistlere göre piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin konumunda yer alan ETH’un artış grafiğini sürdürebilmesi için 2.190 dolarlık önemli seviyenin altına inmemesi gerekiyor. Ayrıca Ethereum’un 2.300 dolarlık seviyenin üzerini görmesi için piyasa desteğine ihtiyacı olduğu belirtiliyor.

Bunlara ek olarak Ethereum’un ilk güçlü direncinin 2.340 dolar seviyesinde olduğu düşünülüyor. Bu seviyenin üzerine doğru yapılacak herhangi bir kırılma ise ETH’da 2.500 doların görülmesini sağlayabilir. İkinci ana direnç seviyesi ise 2.535 dolarda bulunuyor.

Öte yandan yaşanacak bir geri çekilme 2.050 dolarlık pivot seviyenin yeniden test edilmesini sağlayabilir. Bu noktada analistler 1.976 doların destek görevi göreceğini düşünüyor.

Ripple’da Eğilim Yükseliş Yönünde

Dün tüm piyasada yaşanan düşüş sırasında 1,16 dolara kadar gerileyen Ripple’ın ise yukarı yönlü hareketinin devam edeceği düşünülüyor.

Analistlere göre Ripple’ın (XRP) sıradaki hedefi 1,60 dolar ve bu seviyenin görülebilmesi için piyasadaki pozitif havanın devam etmesi gerekiyor. 1,60 dolar öncesinde 1,54 dolar dirençle karşılaşabileceğini belirten analistler burada oluşacak bir reddedilmenin kısa süreli konsolidasyona sebep olabileceğini belirtiyor.

Bunlara ek olarak piyasadaki pozitif hava bozulursa XRP’de ilk önemli desteğin 1,18 dolar bandında olduğu ifade ediliyor.


Total
13
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber
BTC - ETH - XRP TEKNİK ANALİZİ

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP Teknik Analizi – 18.04.2021

Sonraki Haber

Dijital Yuan 2022 Peki Kış Olimpiyatlarında Kullanılabilir Mi?

İlgili Haberler