Bitcoin ve Altcoinler İçin Kritik Seviyeler!

Fatih Uçar

Bitcoin (BTC) Perşembe günü keskin bir geri dönüş yaşadı ve kazançlarını Cuma gününe kadar devam ettirdi. Son dönüş, dip yapan altcoinler için de büyük bir fırsat oldu ve çift haneli yükselişler yaşandı. Peki bu toparlanma süreci daha ne kadar devam edecek? Yatırımcıları ilgilendiren kritik seviyeler neler?

Bitcoin (BTC)

Şimdilik satış baskısı azaldı, bu da alıcıların 30.000 ila 46.000 dolar aralığında aktif kalabileceği anlamına geliyor. BTC 38.000 doların üzerine çıktı ve son 24 saatte %6 arttı. Yine de kripto para birimi geçen haftaya göre %2 düştü, bu da son sıçramanın kısa vadeli düşüş trendini değiştirmediği anlamına geliyor.

DeMARK göstergelerine göre Perşembe günkü fiyat hareketi, fiyatta %30’luk bir yükselişten önce 24 Ocak’ta meydana gelene benzer şekilde, ilk aşağı yönlü tükenme sinyallerini tetikledi. Yine de ayı piyasalarında, uzun vadeli momentum okumalarının durumuna bağlı olarak karşı trend sinyalleri kısa veya geçersiz olabilir. Şu anda, momentum haftalık ve aylık grafikte negatif kalmaya devam ediyor.

Altcoinler İçin Kritik

Ani direnç 40.000 dolarda görülüyor ve bu da mevcut fiyat sıçramasını durdurabilir. Bu ayın başlarında yukarı yönlü hareketleri sınırlayan 46.700 dolarda önemli bir direnç olarak karşımıza çıkıyor. Kripto para yatırımcıları Bitcoin (BTC)’in fiyat görünümünü takip ederek temkinli pozisyonlar alabilir. Anca bu dönemde marjin yatırımcıları kaybetmeye devam edecek. Volatilitenin arttığı dönemlerde kaldıraçlı işlemler yatırımcılara sürekli olarak zarar verir.

Son günlerde yaşanan volatilite hem long hem de short pozisyon sahiplerine ciddi kayıplar yaşattı. Bitcoin kısa vadede 40.500 seviyelerini aşabilir ancak 18 gün sonra FED faiz kararını açıklayacak. Küresel gerginlikten dolayı şahin görünümün zayıflaması beklense de giderek artan enflasyonla da mücadele edilmeli. Bitcoin, FED’in muhtemel ilk sert hamlesinde ani kayıplarla karşı karşıya gelebilir. Nisan ayı itibariyle piyasaların yükseleceğine dair yaygın bir beklenti var fakat bu ihtimalin anlam kazanması ancak faiz hamlesinden sonra mümkün olacaktır.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Metaverse Büyüyor: Firmalar, Reklam İçin Mücadeleye Giriyor

Sonraki Haber

Haftasonu Yeşil Başladı: Bitcoin ve Altcoin’lerde Son Durum

İlgili Haberler