Hafta Ortasında Kripto Paralar Atağa Geçti!

İlayda Peker

Birçok uzman isim günümüzdeki boğa piyasası başlamadan önce, yaşanacak olan rallinin 2017 sonu ve 2018 başında yaşanan ralliden çok farklı olacağını ifade etmişti. Güncel grafikler bahsi geçen uzmanların haklı çıktığını gösteriyor.

Bitcoin Dur Durak Bilmiyor

Lider kripto para birimi 2020 Aralık’ta rallisini başlattı ve eğer 2017 rallisi tekrar ediliyor olsaydı yükseliş grafiklerinin çoktan son bulmuş olması gerekiyordu. Ancak yaklaşık olarak 2 aydır BTC yükseliş trendini sürdürüyor ve ütopik denilen rakamlar görüldü bile.

Bitcoin 2 gün içinde önce önemli psikolojik seviye 50.000 doları geride bıraktı ve yazının yayına hazırlandığı sırada 51.900 dolar ile işlem görüyor. Bununla birlikte BTC’nin geride bıraktığımız saatler içinde 52.600 dolar ile yeni bir rekora imza attığını belirtmek gerekiyor.

Bitcoin’in yükselişi altcoin’lere de yansıdı ve sabah saatleri itibari ile tüm kripto para piyasasında yükseliş eğilimi başladı.

Binance Coin ve Cardano

Gerçekten ilk on kripto para birimine bakıldığında yemyeşil bir tablo görüyoruz ve yükselişlerin de dikkat çekici olduğu görülüyor.

Piyasa değeri bakımından ilk onda yer alan kripto para birimleri içinde uzun zamandır bir yükseliş grafiği çizen Binance Coin’in (BNB) %38’lik artış ile en iyi performansı sergilediği görülüyor. 177 dolar bandında işlem gören BNB’nin Şubat ayı başında 50 dolardan işlem gördüğü düşünüldüğünde fiyatın 2 haftada 3 kattan fazla artış yaşadığı ifade edilebilir.

BNB sonrasında en iyi performans gösteren ikinci altcoin Cardano (ADA) oldu. Son 24 saatte yüzde 14 yükselen ADA’daki geliştirmeler sebebiyle artışının devam edeceği düşünülüyor.

Altcoin Fiyatları

Bu üç coin dışında piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum’un da 1.900 doların üzerine yükselerek yeni bir yüksek seviye belirlediği ifade edilebilir. Ayrıca Chainlink (LINK) ve Litecoin’in de (LTC) önemli yükselişler yaşadığını belirtmek gerekiyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi 18.02.2021

Sonraki Haber

Bir Büyük Firma Daha Bitcoin Yatırımı Yapıyor: BTC Fiyat Beklentisi ise 500.000 $

İlgili Haberler