Ethereum’da Bu Gösterge ETH İçin Yükseliş Sinyali Veriyor!

İlayda Peker

Yatırım firması CoinShares’ın baş strateji sorumlusu Meltem Demirörs yaptığı son açıklamalarda, en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’a (ETH) kurumsal yatırımcı ilgisinin daha önce hiç görülmemiş seviyelerde olduğunu dile getirdi.

Ethereum Kurumsal Talep

Fox Business ile yaptığı röportajda Demirörs, kripto para şirketleri ve yatırım araçları aracılığıyla bir dizi kripto varlığa yapılan toplam kurumsal girişleri izleyen CoinShares’in son zamanlarda ETH’ye kurumsal ilginin arttığını gördüğünü belirtti.

Röportaj sırasında CoinShares’in yönetimi altında olan varlıklarda özellikle Bitcoin’de 4 milyar doların üzerinde varlığa sahip olduğunu ve geçen hafta halka açık yatırım araçlarına yatırım yapan yatırımcıların haftalık fon akışlarını izlediğini ancak bunların çoğunun ETH için olduğunu dile getirdi.

Demirörs konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Geçen hafta, girişlerin yüzde 80’i veya bir başka deyişle yaklaşık 175 milyon doları Ethereum yatırım ürünlerine gitti ve daha önce hiç böyle bir kurumsal ilgi görmedik.

Ethereum Fiyatı

Ethereum’un fiyatı, bu yılın başlarında önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini kırdı ve bir düzeltmeye marcu kalmadan önce bu yıl 1.875 doların biraz üzerinde yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. CryptoCompare verilerine göre ETH, diğer kripto varlıkların çoğunun fiyatları ile birlikte düştükten sonra şu anda 1.700 dolar ile 1800 dolar aralığında işlem görüyor.

Demirörs, yatırımcıların lider kripto para birimiyle ilişkili riskleri azaltmak için Bitcoin dışındaki kripto varlıklara yatırım yaptığını sözlerine ekledi. Dolayısıyla yatırımcılar bilançoların çeşitlendirilmesine yardımcı olmak için uzun vadeli potansiyele sahip olabilecek diğer kripto para birimlerini değerlendiriyor ve bunlara yatırım yapıyor.

Tesla ve Bitcoin

Tesla’nın Bitcoin‘e yaptığı 1,5 milyar dolarlık yatırıma gelince Demirörs, elektrikli otomobil piyasasının yakın zamanda S&P 500 endeksine eklendiğine dikkat çekti, bu da yatırımın “kurumsal hazinelerde çok daha fazla Bitcoin kapsamı” getireceği anlamına geliyor.

Bunun, kripto varlıklar söz konusu olduğunda daha fazla yatırımcı bilincine ve eğitimine yol açacağını ve muhtemelen daha fazla yatırımcının alana girdiğini söyledi.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Peter Schiff’ten Yanlış Tahmin Sonrası İddialı Açıklama!

Sonraki Haber

Dogecoin (DOGE) Git Gide Merkezi Hale Mi Geliyor? 

İlgili Haberler