Bitcoin Yorumları: BTC Fiyatı 30.000 Doların Üzerinde Kalabilir Mi?

İlayda Peker

Guggenheim’dan Scott Minerd Bitcoin (BTC) fiyatı ile ilgili yaptığı açıklamalarda, lider kripto para biriminin fiyatının 30.000 dolar üzerinde tutulması için kurumsal yatırımların yeterli olmayacağını ifade etti ve bir kez daha kasvetli bir yorum yapmış oldu.

Kurumsal Yatırımlar ve Bitcoin

Finansal hizmetler firmasının baş yatırım sorumlusu Bloomberg Television’a yaptığı açıklamalarda kurumsal yatırımcı tabanının mevcut fiyatları sürdürecek kadar büyük olmadığını söyledi.

Minerd konuyla ilgili açıklamalarında, “Şu anda 35.000 dolarlık bir fiyatı veya hatta 30.000 dolarlık bir fiyatı destekleyecek kurumsal talebin varlığı söz konusu değil. Yatırımcı tabanının şu anda bu tür bir değerlemeyi destekleyecek kadar büyük ve yeterince derin olduğunu sanmıyorum.” ifadelerini kullandı.

Bunların yanında Minerd, Bitcoin’in uzun vadede geçerli bir varlık sınıfı olduğu konusundaki düşüncelerinin değişmediğini de belirtti. Ancak bu noktada Minerd Bitcoin’deki düşüşe de değindi ve bu aşağı yönlü baskının daha ileriye gidebileceğini düşündüğünü dile getirdi. Minerd’a göre bu tip düşüşler sıklıkla yaşanıyor.

“BTC 20.000 Dolara Dönebilir”

20 Ocak’ta Minerd, CNBC’ye yaptığı açıklamalarda Bitcoin fiyatının tamamen 20.000 dolara geri dönmesini beklediğini söyledi. Bu senaryo gerçekleşirse %50’den fazla bir düzeltme yaşanmış olacak ve bu, önceki piyasa döngüleri sırasında birkaç kez olmuştu. Bitcoin son olarak 2020 Mart’ta yüzde 50 gibi büyük bir kayıp yaşamıştı ve fiyat sadece 3 haftada 10.000 dolardan 5.000 doların altına kadar gerilemişti.

Bunlara ek olarak Guggenheim, Bitcoin’in uzun vadeli görünümü konusundaki duruşunu değiştirmedi. Ayrıca Minerd Aralık ayında firmanın temel çalışmasının Bitcoin’in yaklaşık 400.000 dolar değerinde olabileceğini gösterdiğini belirtti.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ETH Rallisi Henüz Bitmedi Mi: Ethereum Fiyatı Yükselişe Geçti

Sonraki Haber

Bitcoin’deki (BTC) Durgunluğa Rağmen Bu Token’lar Yükselişte

İlgili Haberler