Güney Kore, Kuzey Kore’nin Kripto Paralarını Takip Etmek İçin Yasa Tasarlıyor

Bitcoin Haber

Güney Kore’nin, Kuzey Kore’nin kullandığı kripto paraları ve diğer sanal varlıkları takip etmek ve dondurmak için bir yasa tasarısı hazırladığı belirtildi. Bu yasa tasarısının, Pyongyang’ın silah programlarının finansmanını kesmeyi hedeflediği ve 10 ay süren istişareler sonucunda hazırlandığı ifade edildi. Güney Kore’nin bu tasarıyı, Kuzey Kore’ye yönelik mevcut yaptırımlarına eklemeyi planladığı kaydedildi.

Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol, yasa tasarısının ulusal güvenliği destekleyecek pratik önlemler içermesi talimatını verdi. Yetkililer, son yasa tasarısının Kuzey Kore tarafından gerçekleştirilen hack saldırıları yoluyla çalınan kripto paraları izlemek ve etkisiz hale getirmek için alınacak önlemleri detaylandırdığını belirtti.

Kuzey Kore’nin bu yılın ilk yarısında yasadışı yollarla 180 milyon dolarlık kripto para hack’i gerçekleştirdiği belirtildi. Kuzey Kore’nin geçen yıl hack saldırıları yoluyla 1.28 milyar dolar değerinde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) çaldığı ifade edildi.

Kuzey Koreli hack organizasyonu Lazarus Group, kripto paralarla ilgili çok sayıda hack olayında en çok aranan şüpheliler arasında yer alıyor. Kripto para ödemeleri işleyicisi Alphapo ile bağlantılı bir kuruluş olan CoinsPaid, Temmuz ayında 37 milyon dolarlık bir hack saldırısına uğradığını ve saldırının suçlusu olarak Lazarus Group’tan şüphelendiğini duyurdu.

Bu yasa tasarısı, Kuzey Kore’nin kripto para saldırılarına karşı Güney Kore’nin bir savunma mekanizması oluşturmayı amaçlıyor. Güney Kore’nin bu adımı, ulusal güvenliği sağlamak ve Kuzey Kore’nin kripto para yoluyla yasadışı faaliyetlerini engellemek için atıldı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Değer Kaybı Yaşıyor: Piyasada Düşüş Eğilimi Sürüyor

Sonraki Haber

Goldman Sachs’ın Eski Yöneticisi Raoul Pal’dan 1 Katrilyon Dolarlık Kripto Para Tahmini

İlgili Haberler