Gucci Artık ApeCoin (APE) Kabul Ediyor!

İlayda Peker

Üst düzey İtalyan moda devi Gucci, Bored Ape Yacht Club’a bağlı ApeCoin (APE) ile ödeme kabul eden ilk büyük marka oldu. Bu hamle ile Apecoin’e olan ilginin ve ana akımın kripto para birimi benimsenmesinin artabileceği ifade ediliyor.

Gucci’den Önemli Hamle

Yapılan açıklamalara göre Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Gucci müşterileri artık APE ile mağazadan ürün satın alabilecekler, ödeme altyapısı ise geçmişte AMC Theatres gibi büyük isimlerin kripto ödemelerini kabul etmesine yardımcı olan BitPay tarafından sağlanacak.

Böylece devam eden kripto ayı piyasasına rağmen, moda markası bu yıl kripto sektörüne ciddi bir giriş yaptı. Şubat ayında Gucci, oyuncak markası SUPERPLASTIC ile işbirliği içinde “SUPERGUCCI” NFT koleksiyonuyla çalışmalara başladı. Ertesi ay Gucci, BAYC gibi en iyi NFT projelerinin sahiplerini hedefleyen “Gucci Grail” NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü.

Öte yandan Mayıs ayında firma, Kuzey Amerika’daki 111 mağazasında 12 kripto varlığını ödeme yöntemi olarak kabul etme planlarını duyurdu. Listede Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Wrapped Bitcoin (WBTC), Litecoin (LTC), Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE) ve beş dolar sabitli stablecoin yer alıyor.

Bunun yanında BAYC koleksiyoncuları, Gucci’nin kripto hamlelerine şimdiye kadar güçlü bir destek göstermiş gibi görünüyor.

Apecoin Topluluğu

APE, bu yılın başlarında Mart ayında ciddi beklentilerin ardından piyasaya sürüldü. Eşlik eden merkezi olmayan özerk organizasyon (DAO) ve yönetişim topluluğu, o zamandan beri geliştirmelerine devam ediyor. Örneğin; Haziran ayında APE’yi Ethereum’dan yeni bir blok zincirine taşıma teklifinin veto edilmesi gibi önemli kararlar denetlendi.

Geçen ay DAO, bir NFT konferansına ve festivaline ev sahipliği yapmanın fizibilitesini incelemek ve Bored Ape Gazette’in 24 saat haber sitesi haline gelmesi için APE fonu sağlamak gibi birkaç dikkate değer teklifin lehinde oy kullandı. Ek olarak, proje, topluluktan gelen güçlü bir baskıya yanıt olarak APE staking’i kullanıma sunmaya çalışıyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Solana Saldırısı: SOL Ağında Neler Oldu?

Sonraki Haber

Kıdemli Yatırımcıdan Umut Veren Bitcoin Açıklaması

İlgili Haberler