ApeCoin Hangi Ethereum Rakibini Tercih Edecek?

Fatih Uçar

Metaverse arazi satışında yaşanan sorunlar sebebiyle Yuga Labs yetkilileri alternatif ağlara geçişin değerlendirilebileceğini söylemişti. Daha sonrasında farklı Ethereum rakipleriyle görüşmelerin devam ettiği ortaya çıktı. Ancak ApeCoin DAO, Ethereum’a sadakatinden bir şey kaybetmedi. İşte oylamanın detayları.

ApeCoin Taşınacak Mı?

ApeCoin‘in potansiyel yuvası şu anda iki önemli topluluk üyesinden gelen iki farklı görüşün ortasında kalmış durumda. Otherside lansmanında yaşananlar Ethereum’un iyi bir seçenek olmadığı fikrini akıllara getirmişti. Otherside metaverse arazi satışı, yatırımcılara 100 milyon dolardan fazlaya mal oldu.

Ergo, 1 Mayıs’ta bir dizi tweet’te Yuga Labs, ApeCoin’in Ethereum’dan uzaklaşarak kendi blockchainine geçmesi gerektiğini söylemişti. Ancak, ApeCoin DAO aksini düşündü. ApeCoin topluluğu tarafından başlatılan 41’inci öneri ApeCoin’in Ethereum ekosisteminde kalması gerektiğini savunuyor.

“Biz ApeCoin DAO olarak, ApeCoin’in Ethereum ekosisteminde kalması ve Ethereum tarafından güvence altına alınmamış bir L1 zincirine veya yan zincire taşınmaması gerektiğine inanıyoruz”.

Öneri 9 Haziran tarihinde sonuçlanacak ve şimdiden lehte oyların %99,91’ini aldı.

Taşınmanın Riskleri

DAO üyeleri projenin taşınmasının yüksek maliyetlere, risklere neden olabileceğini düşünüyor. Ayrıca, Yuga Labs ve diğer kuruluşlar tarafından terk edilme olasılığı da ApeCoin DAO tarafından değerlendirilmektedir. Ön görülemeyen riskler şimdilik daha ölçeklenebilir bir ağa taşınma ihtimalini ortadan kaldırıyor.

Bugüne kadar ApeCoin, Avalanche ve Immutable X dahil olmak üzere birçok zincirden teklif aldı. Tüm bunlara rağmen Ethereum topluluğu ApeCoin’e ilgi duymaya devam ediyor. WhaleStats’tan alınan verilere göre Ethereum balinaları 31 Mayıs’ta yaptıkları alımlarla APE’yi yeniden en fazla biriktirdikleri 10 kripto para arasına taşıdı. Listede ayrıca NU, IMX, YFI, KNC ve GALA da bulunuyor.

Yakın zamanda alım yapan Banobo takma adlı Ethereum balinası milyon doların üzerinde değere sahip 450.000 ApeCoin aldı. Bu, herhangi bir Ethereum balinası tarafından yapılan en yüksek birikim olarak kayıtlara geçti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Tabanlı Bu Altcoin Piyasaya Meydan Okudu

Sonraki Haber

El Salvador Bir Kez Daha Bitcoin Tahvillerini Erteledi

İlgili Haberler