Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) İndirimi 2024’te Bitebilir: Bitcoin Fiyatındaki Potansiyel Geri Dönüş Sinyalleri

Bitcoin Haber

Bitcoin yatırım aracı Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), Bitcoin fiyatındaki “indirimi” 2024 yılında bitirebilir. CoinGlass, GBTC priminin yakında geri döneceğini öngördü. Ayrıca, belli hareketli ortalamaların Bitcoin’in fiyat hareketinde potansiyel geri dönüş işareti gösterdiği belirtildi ve Bitcoin’in gelecekteki performansının izlenmeye değer olduğu vurgulandı.

Grayscale’in 29 Ağustos’ta ABD düzenleyicilerine karşı kazandığı mahkeme zaferi, GBTC performansındaki düşüşe çözüm oldu. GBTC, 600.000’den fazla BTC içeren bir fon ve Şubat 2021’den beri, Bitcoin spot fiyatına kıyasla daha düşük bir fiyattan işlem görüyor. Bu durum, yakında değişebilir.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun GBTC’nin Bitcoin spot fiyatlı borsa yatırım fonuna dönüşümünü diğer başvuranlarla aynı şartlarda değerlendirmesi gerektiği belirtildi. Bu durum, varlığın fiyatını Aralık 2021’den beri en düşük seviyelere gönderdi.

UTXO Management’ın kıdemli analisti Dylan LeClair, GBTC’nin Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasındaki etkisini değerlendirdi. LeClair, GBTC’nin 600.000’den fazla Bitcoin’e sahip olduğunu ve 2021 boğa koşusunun varlık değeri açısından en büyük itici güç olduğunu belirtti.

Son olarak, bazı hareketli ortalamaların potansiyel geri dönüşü işaret ettiği gözlemlendi. Bu, hem 200 haftalık hem de 200 günlük trend çizgileri için geçerli. Popüler yatırımcı ve analist Rekt Capital, bu durumun boğalar için önemli bir geri kazanım hedefi olmaya devam ettiğini belirtti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Grayscale Davası Sonrası Bitcoin Fiyatı ve Gelecek Beklentileri

Sonraki Haber

COINTURK, 2023’ün En İyi Kripto Para Haber Sitesi Seçildi

İlgili Haberler