Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) Düşüşte: BTC Fiyatı ve Gelecek Beklentileri

Bitcoin Haber

Bitcoin yatırım aracı Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) şu anda Bitcoin (BTC) fiyat paritesinin %17 altında işlem görüyor. Eylül ayının Bitcoin için tarihsel olarak zorlu bir dönem olduğu, fakat Ekim ayının genellikle yükseliş getirdiği analistler tarafından belirtiliyor. Bu durum, piyasada bir dönüşüm olabileceği olasılığını gündeme getiriyor.

GBTC, dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’ın ABD’nin ilk Bitcoin spot fiyatına dayalı borsa yatırım fonu için başvuruda bulunmayı planladığını açıklamasından bu yana ilgi görmeye başladı. Ancak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu henüz tek bir spot ETF başvurusunu onaylamadı ve birçok projenin kararını erteledi.

Buna rağmen Grayscale, SEC ile yaşadığı önemli bir karşılaşmayı kazandı ve GBTC fiyat performansına önemli bir destek sağladı. GBTC hisselerinin Bitcoin fiyatına olan iskontosu 9 Eylül’de yalnızca %17,17 idi ve bu, Aralık 2021’den bu yana en iyi seviyelerine işaret ediyordu.

GBTC, Bitcoin fiyatından sapmaya başladı ve son altı ayda nadiren görülen seviyeleri yeniden test ederken düşüş yaşamaya başladı. Bu durum, Eylül ayının Bitcoin için zayıf bir ay olma eğiliminde olduğunu ve genellikle bu ayda Bitcoin’in %10’a kadar değer kaybettiğini gösteriyor.

Son olarak, popüler yatırımcı ve analist CryptoCon, Bitcoin’deki yaşam belirtilerini izlemek için Kasım sonlarını önemli bir zaman olarak işaretledi. Bu durum, her dört yılda bir 28 Kasım’ın Bitcoin fiyatı için “boğa koşusu başlama” tarihi olduğunu belirten bir teoriyi yansıtıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Google Bard: Bitcoin Altına Kıyasla Daha İyi Bir Yatırım Aracı

Sonraki Haber

Bitcoin Cash (BCH) Coin’in Durumu ve Tahminler

İlgili Haberler