Google, Kripto Para Platformu LayerZero ile İşbirliğine Gidiyor

Bitcoin Haber

Kripto paralar Web3 geleceğine yön verirken, Web2’nin devleri bu gelecekte yerlerini ayırtmaya çalışıyor. Blockchain tabanlı yeni ve merkeziyetsiz internet anlatısı, Google gibi teknoloji devlerini kripto para sektörüne çekiyor. Bu çerçevede, Google’ın yeni bir işbirliğine gittiği duyuruldu.

Google Cloud oracle, LayerZero uygulamaları tarafından kullanılabilir hale getirildi. 19 Eylül itibariyle varsayılan olarak yapılandırılacak olan bu hizmet, tüm dünyadaki en güvenlik odaklı kuruluşlardan biri tarafından işletilen güvenli altyapıdan yararlanmaya olanak sağlıyor. Bu sayede, Google Cloud, LayerZero içindeki her mesajın geçerliliğini doğrulayacak.

Google Cloud, daha önce de birçok kripto para ile benzer node anlaşmaları yapmıştı. Bu anlaşmalar, Google’ın direkt olarak kripto paralarla ilişkili olmasını sağlamıyor, ancak belirli bir hizmet sağlıyor. Kripto platformlarının internet adreslerinin Google sunucularında barındırılması, kullanıcıların burada node çalıştırabilmesi bu hizmetlerden biri olarak değerlendirilebilir.

Google’ın son duyurusu, LayerZero doğrulayıcısını direkt kendilerinin çalıştıracağını belirtmesinden dolayı daha fazla dikkat çekti. Bu, Google’ın kripto para sektörüne olan ilgisinin ve bu alandaki faaliyetlerinin bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Sonuç olarak, Google gibi teknoloji devlerinin kripto para sektörüne olan ilgisi ve bu alanda gerçekleştirdikleri işbirlikleri, kripto paraların ve blockchain teknolojisinin geleceği hakkında önemli ipuçları veriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

JP Morgan’dan Bitcoin Fiyat Tahmini: Dip Bölgeye İndi ve Ralli Başlayabilir

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasası Yeniden Yükselişte: Bitcoin 26.000 Doları, Ethereum 1600 Doları Aştı

İlgili Haberler