Goldman Sachs’ten Önemli ETH Adımı!

İlayda Peker

Finansal hizmetler devi Goldman Sachs, yeni bir Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu dosyasına göre müşterilerine Galaxy Digital’in Ethereum Fonu aracılığıyla ETH’ye yatırım yapma imkanı sunuyor.

ETH ve Goldman Sachs

Ethereum’a (ETH) anında yatırım yapmaya  istekli Goldman Sachs müşterilerine Galaxy’nin ETH Fonunda pay tekli fedildi. Bu strateji,Galaxy’nin 8 Mart tarihli bir başvurusunda açıkça ortaya çıktı. Galaxy Digital, milyarder Mike Novogratz’ın kripto odaklı finansal hizmet sağlayıcısı. 2021’in 4. çeyreğinin sonu itibariyle yönetim altındaki 2,8 milyar dolarlık varlığı (AUM) kontrol ediyordu.

Öte yandan Goldman müşterilerinin tam olarak ne kadar satın aldığı belli değil ancak yatırımcı başına minimum yatırım 250.000 dolar olduğu düşünülüyor. Açıklamalarda ayrıca Galaxy’nin ETH Fonunun başlangıcından bu yana 50,5 milyon doların biraz üzerinde satış yaptığını belirtiyor.

Bağımsız varlık yönetimi şirketi CAIS Capital, müşterilerini Galaxy’nin ETH Fonuna yönlendirdiği için ödeme ücreti alan bir kişi olarak dosyalamada listelendi. Goldman’ın tanıtım ücreti ve CAIS’in ödeme ücretinin miktarı açıklanmadı.

Bu, Goldman’ın Galaxy Digital ile ilk ortaklığı değil. Geçen Haziran ayında Goldman, Galaxy Digital ile likidite sağlayan CME Group Bitcoin vadeli işlemleri aracılığıyla Bitcoin (BTC) vadeli işlemleri sunmaya başladı.

Goldman Kriptoya Büyük İlgi

Goldman çalışanları da kripto alanına giderek daha fazla ilgi gösteriyor. 25 Şubat’ta Goldman yöneticisi Roger Bartlett, geleneksel finans şirketinden Coinbase kripto borsasına geçmek için ayrıldığını duyurdu.

Bir LinkedIn gönderisinde belirtildiği gibi Bartlett, dijital varlıkların ve ekosisteminin sunduğu fırsatları kucaklamak için küresel finansal operasyonlara liderlik edecek.

Goldman Sachs Kıdemli Başkanı Lloyd Blankfein de kripto alanına meraklı. 7 Mart’ta, son derece yüksek enflasyon oranları ve dünya çapında bireysel banka hesaplarının dondurulması ışığında kripto para biriminin nasıl avantajlar sunabileceğini merak ettiğini ifade etti.Total
10
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Bu Açıklamalar İle Birlikte Artışa Geçti!

Sonraki Haber

Mind Music, 15.000 Şanslı Kişi İçin Airdrop Düzenliyor

İlgili Haberler