Goldman Sachs’tan Sürpriz Faiz Tahmini ve Kripto Paraları Etkileyecek Öngörüler

Bitcoin Haber

Goldman Sachs analistleri, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) Eylül ayında faiz artırım sürecini durdurmasını öngördü. Analistler, faiz artırımına sürekli bir ara verilmesi ve ardından faiz indirimlerinin başlamasını bekliyorlar. Bu durumun Bitcoin ve altcoinler için genelde olumlu bir etkisi olduğu düşünülüyor.

Analistler, Fed’in Haziran 2024’ten itibaren faiz indirmeye başlaması öngörüsünde bulundular. Bu öngörü, hisse senedi ve kripto para piyasasındaki yükselişin devam edebileceği anlamına geliyor. İlk faiz indiriminin ardından her üç ayda bir faiz indirimi yapılması bekleniyor.

Goldman Sachs analistleri, faiz indirimlerinin büyük olasılıkla 2024 yılının ortasında başlayacağını değerlendiriyorlar. Federal Açık Piyasa Komitesi’nin önümüzdeki ay faiz artırımı kararı almaması bekleniyor. Analistler, enflasyonun yükselme hızının daha fazla faiz artışına ihtiyaç duyulmayacak kadar yavaşladığı konusunda hemfikir.

Hisse senedi ve kripto para piyasaları yılın başından bu yana ciddi değer artışı gösterdi. Bitcoin’in (BTC) fiyatı yüzde 77 artmasına rağmen, son dönemde en düşük volatilite seviyesi ile durağan bir seyir izliyor.

Kısa vadede, Bitcoin’in fiyatının 29 bin 600 dolar seviyesinin üzerine çıkması ve yaklaşık 30 bin 200 dolara tırmanması bekleniyor. Fiyatın 30 bin 200 dolar direncini geçmesi durumunda 30 bin 600 dolar ile 31 bin dolar aralığındaki direnç bölgesine bir yükseliş bekleniyor. Bu durum, Bitcoin ve diğer kripto paralar üzerinde olumlu bir etki yaratabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Sandbox Token Kilidi Açılıyor: Yatırımcılar Ne Beklemeli?

Sonraki Haber

PayPal, Kripto Para Hizmetlerini Genişletiyor

İlgili Haberler