Goldman Sachs Bitcoin’i Yeni Bir Varlık Sınıfı Olarak Tanımladı

Mert Bahçe

Finans devi Goldman Sachs, Bitcoin‘i yeni bir varlık sınıfı olarak potansiyelini resmen kabul etti. Goldman Sachs, Bitcoin’in potansiyeli hakkında kapsamlı bir rapor yayınladı.

Bitcoin Raporundan Önemli Kesitler

Finans devi Goldman Sachs, Bitcoin özelinde önemli bir rapor yayınladı. Raporda, Dijital Varlıklar Başkanı Matthew McDermott dahil olmak üzere birkaç Goldman Sachs üst düzey yetkilisinin imzası bulunuyor.

Goldman Sachs, bu ayın başlarında kurumsal yatırımcılar için bir kripto para alım satım masası kurmuştu. Finansa devi, son araştırma raporunda Bitcoin’in yeni bir varlık sınıfı olduğunu bildirdi.

Dijital Varlıklar Başkanı McDermott, Bitcoin’in yatırım yapılabilir bir varlık sınıfı olduğunu belirtirken diğer varlıklarla karşılaştırıldığında lider kripto paranın kendine özgü riski olduğunu aktardı. Başarılı yönetici, Bitcoin’in riskli varlıklar ile daha uyumlu olduğunu ve müşterilerinin Bitcoin’i büyük ölçüde varlık sınıfı olarak gördüklerini kaydetti.

Bununla birlikte GS emtia analisti Mikhail Sprogis ve GS emtia araştırma başkanı Jeff Currie, kripto para birimlerinin gerçek dünyada kullanılmaları halinde bir değer deposu olabileceğini savundu. Ayrıca değerin ağların doğruladığı bilgilerle birlikte her ağın boyutu ve büyümesiyle belirlendiği kaydedildi.

GS Kıdemli Çoklu Varlık Stratejisti Christian Mueller-Glissman, Bitcoin’in risk/ödül oranı devam ederse yatırım portföylerine değer katan bir varlık olabileceğine inanıyor.

Son olarak, raporda Galaxy Digital CEO’su Michael Novogratz ve Grayscale Investments CEO’su Michael Sonnenshein dahil olmak üzere birçok endüstri liderinin yorumları da yer alıyor.

Goldman Sachs Kriptoya Yöneliyor

Goldman Sachs raporu, şirketin kripto para planlarının akabinde geldi. Şirket 7 mayısta ilk kripto para alım satım masasını kurdu. Finans devi daha önce 2018’de kripto para birimi ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmaya planlasa da bu operasyon rafa kaldırılmıştı.

Öte yandan Goldman Sachs, kripto para birimi hizmeti sunan diğer finans devlerine katıldı. Kripto para hizmetleri olan diğer önemli bankalar arasında JPMorgan, Wells Fargo ve BNY Mellon bulunmakta.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Türk Kripto Para Borsalarını Tek Yerden Takip Edin: 21Milyon.com

Sonraki Haber

Cardano (ADA) Kurucusu: “Çinli Madencilere Bol Şans Diliyorum”

İlgili Haberler