Deutsche Bank Analistleri Bitcoin’in Gerçek Değerine Dair Yorumlarda Bulundu

Mert Bahçe

Deutsche Bank analistleri Bitcoin değerinin hayale dayandığını ileri sürdü. Banka analistlerinin yorumları, Bitcoin’in fiyat düşüşünün ardından geldi.

Deutsche Bank Analislerinden Bitcoin Yorumu

Deutsche Bank analistleri tarafından yayınlanan raporda Bitcoin’in gerçek değeri ile ilgili bazı yorumlarda bulunuldu.

Deutsche Bank üst düzey yetkililerinden Marion Laboure Bitcoin hakkında şunları kaydetti: “Cazibe ve stil için geçerli olan şey Bitcoin özelinde de doğru olabilir. Bitcoin tıpkı bir popüler hale gelen moda furyası gibi aniden gün yüzüne çıkabilir. Ancak daha sonrası bu döneminde modası geçer. Bitcoin’in de modası geçmiş olabilir.”

Bankanın yorumları lider kripto para Bitcoin’in büyük geri çekilmesinin ardından geldi. BTC 30.500 dolara kadar gerilerken piyasa kırmızıya büründü. Bitcoin’in düşüşü iki büyük olaya bağlandı. Birincisi Tesla CEO’su Elon Musk’ın şok edici U dönüşü; 12 mayıs tarihinde Tesla, kripto para birimlerinin çevresel etkilerine ilişkin endişeler nedeniyle Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etme kararını askıya aldığını açıkladı.

Bununla birlikte ikinci büyük neden ise Çin’in finansal kurumların kripto işlemerine getirdiği kısıtlama olarak kaydedildi. Çin Ulusal Finans Derneği, Çin Bankacılık Birliği, Çin Ödeme ve Takas Derneği’nin açıkladığı karar kripto destekçilerini şoke etti. Bu içn endüstri organı 18 mayısta yaptığı açıklamada şunları belirtti: “Son zamanlarda kripto paraların fiyatları oldukça dalgalı bir seyir izledi ve dibe vurdu. Kripto para birimlerinin spekülatif alım satımı yeniden canlandı. İnsanların mülklerinin güvenliği bu sektörde ciddi tehlike altında.”

Öte yandan Deutsche Bank’ın bu yorumu, Bitcoin’in gerçek değeri konusundaki tartışmayı canlandırmayı hedefliyor.

Bitcoin ve Onun Gerçek Değeri

Bitcoin’in gerçek değeri hakkında sorular genellikle lider kripto paranın fiyatı düştüğünde gündeme geliyor. Destekçiler; Bitcoin fiyatının on yıldan fazla enerji yoğun iş kanıtı madenciliğinin sonucu olduğunu ve spekülasyona dirençli, merkezsiz yapısı ve açık ödeme ağının bir kanıtı olduğunu savunuyor.

Bitcoin karşıtları ise Bitcoin’in büyük bir enerji israfına yol açtığını ve piyasanın şüpheli şirketler tarafından yönetildiğini iddia ediyor.

Her iki durumda da lider kripto para birimi Bitcoin, insanların altın standartını terk ettiğinden bu yana itibari para birimleri için tek gerçek kaynak olarak insanlar tarafından benimsendi. Bitcoin destekçilerini tek bir kelime ile tanımlamak gerekirse, lider kripto paraya duydukları güvendir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Hong Kong, Kripto Para Birimleri İle İlgili Yasaklar Mı Getirecek?

Sonraki Haber

Twitter’daki Bitcoin Paylaşımları Tüm Zamanlar Rekoru Kırdı

İlgili Haberler