Gizemli ETH İşlemlerinin Ücretleri Madencilere Dağıtılacak

İlayda Peker

2016 yılında piyasaya sürülen Sparkpool, ilk ve en saygın Ethereum madencilik havuzlarından biri olarak tanınıyor. Aynı zamanda Sparkpool Ethereum (ETH) ana zincirinde yakın zamanda yapılan hatalı işlemlerde blok eklemek konusunda da şanslı olan madencilik havuzları arasında yer alıyor.

İletişim İçin Son Gün

Sparkpool ekibinin resmi açıklamasına göre, 2.5 milyon dolarlık bir işlem ücreti hakkında karar verildi. Sparkpool bu büyük ücreti, 10237208. bloğa katkıda bulunan Ethereum (ETH) madencileri arasında dağıtacağını açıkladı.

Yapılan açıklamalara göre madencilere ödülün dağıtımı 17 Haziran’da saat 15: 30’da (GMT + 8) başlatılacak. Sparkpool ekibi, bu kararın hem madenciler hem de işlemi gönderen için Sparkpool’un sorumluluğunu yansıttığını vurguluyor. Dolayısıyla bu olağandışı işlemi gönderenin Sparkpool yetkilileriyle iletişim kurması için birkaç saat kaldı. Gönderen ücreti geri alabilmek için işlem yapılan hesabın geçerli bir imzasını sağlamalı.

Bunların yanında bir kaç gün önce 133 dolarlık ETH gönderimi için 2.5 milyon dolarlık bir ücret ödenmesi piyasada büyük ses yaratmıştı. Bu açıklamalar ile bu ödülü Sparkpool’un aldığını ve sorumluluğunu üstlendiğini görüyoruz.

Diğer Ücretler

Dün, Ethermine madencilik havuzunu işleten Avusturya merkezli Bitfly geliştirme stüdyosu, dört günlük bir aradan sonra madencilere 2.4 milyon dolar ücret göndermeye karar verdi. Bitfly temsilcileri, bu devasa ücreti kullanmak için çok sayıda kişinin onlara ulaştığını açıkladı. Ancak yapılan açıklamalara göre ulaşanların hepsi gönderen hesabın imzasını gösteremedi.

Bunun yanında üçüncü bir anormal işlem olan  751.545 dolar için 539.000 dolar ücret ödenmiş olması da şu anda araştırılıyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Analist: “Bitcoin 12.000 Dolara Doğru İlerliyor”

Sonraki Haber

Bloomberg: BTC “Dijital Altının” Gereklerini Yerine Getiremiyor

İlgili Haberler