Genesis Alacaklı Anlaşmazlıklarını Hızlı Bir Şekilde Çözmek İstiyor

Bitcoin Haber

İflas eden kripto kredi firması Genesis‘in avukatı, firmanın alacaklılarla olan anlaşmazlıklarını bu hafta içinde çözebileceği ve şirketin Mayıs ayı sonuna kadar 11. Bölüm işlemlerinden çıkabileceği konusunda iyimser.

Mayıs Ayında Çözülecek Mi?

Reuters’in haberine göre Genesis‘in avukatı Sean O’Neal bu yorumları 23 Ocak’ta New York Güney Bölgesi Amerika Birleşik Devletleri İflas Mahkemesi’nde yapılan ilk duruşmada yaptı.

Genesis’in alacaklılarla olan anlaşmazlıkları hafta sonuna kadar çözeceğine “bir ölçüde güvendiğini” ve gerekirse hakimin bir arabulucu atamasını isteyeceğini de sözlerine ekledi:

Şu anda burada otururken, bir arabulucuya ihtiyacımız olacağını sanmıyorum. Ben çok iyimserim.

Genesis 19 Ocak’ta 11. Bölüm iflas başvurusunda bulundu. O tarihte, potansiyel olarak “yeni bir sahiplik altında ortaya çıkabilmesi” için “satış, sermaye artırımı ve/veya bir özsermaye işlemini” takip eden bir yol ile birlikte bir yeniden yapılandırma planı zaten vardı.

İflas, Genesis’in Kasım 2022’de kripto borsası FTX‘in iflasının neden olduğu piyasa türbülansını gerekçe göstererek para çekme işlemlerini askıya almasından yaklaşık iki ay sonra geldi.

İflas işlemlerinde standart olan bir dizi “ilk gün” önergesi Yargıç Sean Lane tarafından Genesis’e verildi ve bu önergeler arasında firmanın çalışanlarına ve satıcılarına ödeme yapmasına izin verilmesi de yer aldı.

Genesis Son Gelişmeler

Lane, Genesis’in gizlilik kaygılarını gerekçe göstererek alacaklı listesindeki müşteri isimlerini açıklamasına gerek olmadığını da sözlerine ekledi. Lane, borç verenin, isimlerin daha sonra kamuya açıklanması halinde kullanıcıları olası kimlik avı dolandırıcılığı konusunda uyarmasını bile önerdi.

Genesis, 19 Mayıs’ta dört aydan kısa bir süre içinde iflastan çıkma planıyla varlıklarını açık artırmada satacağını söyledi.

Varlık ve yükümlülüklerinin 5 milyar doların biraz üzerinde olduğunu ve 100.000’den fazla alacaklıya en az 3,4 milyar dolar borcu olduğunu bildirdi. Genesis’in geçen yılki para çekme işlemini askıya alması, yönettiği “Earn” adlı getiri getiren bir ürünün Gemini borsasındaki kullanıcılarını etkiledi.

Gemini, Genesis’in en büyük alacaklısı ve yaklaşık 766 milyon dolar borcu var.

En büyük borçlusu ise ana şirketi Digital Currency Group (DCG) olup, Genesis’e Mayıs ayında vadesi gelen 575 milyon dolarlık kredi ve 10 yıl içinde vadesi dolacak 1,1 dolarlık senet dahil olmak üzere yaklaşık 1,65 milyar dolar borçludur.

DCG kendi mali sorunlarıyla karşı karşıya olsa da iflas DCG’yi kapsamamaktadır. Benzer şekilde, Genesis’e göre türev ürünler, spot ticaret, broker-bayi ve saklama ile ilgilenen Genesis kuruluşları da işlemlerin bir parçası değil ve faaliyetlerine devam ediyor.


Total
10
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Piyasada Yükseliş: Bitcoin ve Altcoin’ler Neden Yükseldi?

Sonraki Haber

Güçlenen Litecoin Anlatıları LTC Fiyatını Nasıl 100 Dolara Çıkarabilir?

İlgili Haberler