Galaxy Digital CEO’su Çin’in Yasaklayıcı Kripto Politikasını Eleştirdi

Mert Bahçe

Eski hedge fonu yöneticisi ve Galaxy Digital CEO’su Michael Novogratz, Çin’in kısıtlayıcı kripto para stratejisi konusunda yorumlarda bulundu. Milyarder isim, Çin’in kripto para birimlerine zarar verme konusundaki son girişimi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Galaxy Digital CEO’su Çin’in Kripto Politikası Hakkında Görüşlerini Aktardı

Galaxy Digital CEO’su Michael Novogratz, Çin’in kripto para birimlerini yasaklayıcı tutumunu eleştirdi. Çin haberlerinin iyi olmadığını kaydeden Novogratz, Çinli yetkililerin kripto para birimlerini bastırmaya çalıştığını ifade etti. Milyarder isim, baskının Çin Devlet Başkanı Xi Jingping’in siyasi sistemdeki otoriterliğinden kaynaklandığına inanıyor. Novogratz Çin’in baskıcı tavırlarını şu şekilde özetledi: “Çin’den gelen haberler iyi değil. Xi, her şeyi kontrol etmek isteyen otoriter bir liderdir. Bitcoin, otoriteyi reddeder. Çin vatandaşları, her zaman varlıklarını sistemin dışına taşımanın bir yolunu bulacaktır. Ancak hükümet bunu daha da zorlaştırıyor. İnanıcınızı koruyun.”

Çinli lider varlıkların üzerinde kontrol mekanizması kurmayı planlarken buna Bitcoin’i de dahil etmek istiyor. Galaxy Digital CEO’su Çinli kripto para yatırımcılarının varlıklarını Çin dışına taşıyabileceklerinden emin ancak mevcut koşulların işleri zorlaştırdığını belirtti. Novogratz, Çinli yatırımcılara inançlarını korumaları gerektiğini aktardı.

Madenciler Çin’i Terkediyor

Madenciler Çin’i terkederken Bitcoin son iki haftanın en düşük seviyesini gördü. Çin’in Bitcoin ve kripto para birimleri üzerindeki baskısı, madencilik operasyonlarının da ötesine geçti. Medyaya yansıyan son bilgilere göre Çin Halk Bankası, beş büyük bankanın da dahil olduğu büyük kurumlara kripto hizmeti yasağı getirdi. Çin haberlerinin de etkisiyle lider kripto para Bitcoin gün içerisinde 31.750 dolara kadar gerilerken bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 32.200 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Bununla birlikte Guangzhou’da bulunan Bitcoin madencilerinin operasyonlarını ABD’nin Maryland eyaletine taşığı belirtiliyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

MicroStrategy’nin Bitcoin Hamlesi BTC Fiyatı Üzerinde Olumlu Etki Yarattı

Sonraki Haber

CBDC’ler İle İlgili Bir Önemli Haber de Fransa’dan Geldi

İlgili Haberler