GALA’da Yaşanan Yüzde 230 Yükseliş Tehlikede Mi? 

İlayda Peker

GALA blockchain oyun tokenı son zamanlarda büyük bir çıkış yakaladı. Bununla birlikte, tokenomik modeli birkaç soruyu gündeme getiriyor.

GALA Fiyatı

GALA oyun tokenlarının fiyatı geçtiğimiz hafta içinde iki kattan fazla arttı. Dahası, GALA gün içinde %18,6 değer kazandı ve 30 Aralık’taki 0,0154$’lık düşük seviyesinden kısa bir süre için %232 artış gösterdi.

Gala, dünya genelinde oyuncuların işlettiği 16.000 düğümden oluşan merkezi olmayan bir blok zinciri oyun ekosistemidir. Lansman sırasında herhangi bir ön satış ya da tokenlara erken erişim söz konusu değildi ve görünüşe bakılırsa hiçbir girişim şirketi de işin içinde değildi.

Bununla birlikte, her gün çok sayıda tokenin kilidini açıyor ve bu da varlık ve GALA fiyatları üzerinde daha fazla satış baskısı yaratabilir.

Gala Tokenomikleri Sorgulanıyor

UnlocksCalendar Twitter paylaşımlarına göre, Gala’nın agresif dağıtımı daha fazla satış baskısına neden olabilir. Günlük yaklaşık 400.000 $ veya aylık 11 milyon $’lık bir kilit açma ile, son fiyat yükselişi kısa ömürlü olabilir.

Ayrıca, hak ediş takvimi doğrusaldır ve günlük dağıtım her yıl 21 Temmuz’da yarıya inmektedir. Tokenomiklerine göre, maksimum token arzı 50 milyar gibi yüksek bir rakamdır.

Dolaşımdaki arz, yaklaşık 39 milyarlık toplam arzın 7,5 milyarı ya da maksimum arzın %78’i kadardır.

GALA tokenlerinin ilk dağıtımının yarısı Founder’s Node Operatörlerine giderken, diğer yarısı Gala Games Konservatörlüğüne dağıtıldı.

GALA şu anda 323 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip ve token basın sırasında 0,043 dolardan işlem görüyor. Son dönemdeki kazanımlara rağmen, oyun varlığı Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,824$’a kıyasla %95 düşüş gösterdi.

Ayrıca, tamamen seyreltilmiş değerleme (FDV) şu anda 2,1 milyar dolar civarında. Piyasalara giderek daha fazla token girmesiyle birlikte fiyatlar ivme kazanmakta zorlanabilir.

Kasım ayında, büyük bir GALA token basımı potansiyel bir saldırıya ilişkin endişeleri artırdı. Ancak, bu sadece yanlış bir alarmdı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Fiyatı Yeşile Döndü Ancak Azalan Hacimler Endişe Verici Olabilir

Sonraki Haber

JPMorgan CEO’su Bitcoin’i “Merkezi Olmayan Saadet Zinciri” Olarak Nitelendirdi

İlgili Haberler